סערת החיידר • הגר"ע אוירבאך: "אל תקבלו אותו לחיידר"

סערה בשכונת בית וגן בירושלים. סביב קבלת ילדיו של איש 'הפלג' שעיה ויין לתלמוד תורה לאחר שעבר להתגורר בשכונה. בפלג הירושלמי מכחישים

סערה בשכונת בית וגן בירושלים. סביב קבלת ילדיו של איש בכיר 'בפלג הירושלמי'  לתלמוד תורה לאחר שעבר להתגורר בשכונה. הבכיר התגורר בשכונת ברכפלד, שימש בעבר כיועצו של ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן, לאחר הקמת עיתון הפלס הבכיר חתך ועבר לשמש כסגן עורך הפלס, הבכיר נשכב על הגדר בשביל שערי חסד וקצר את הפירות, כעבור שנה הוא מונה לעמוד כמנהל ראש הלשכה של מחלקת תרבות תורנית.
 כפי שנחשף במדור בקליינע, הבכיר מכר את דירתו בברכפלד ועבר להתגורר בשכונת בית וגן עם תחילת שנת הלימודים.
הבכיר בא לרשום את הילד לת"ת אחיעזר שבנשיאות הגר"ע  אוירבאך (מרבני הפלג הירושלמי) וביקש להתקבל, אלא כאן נכונה לו הפתעה, מנהל הת"ת השיב בשלילה.
הגאון ר' עזריאל אויערבך מכהן כנשיא תלמוד תורה 'אחיעזר' אותו מנהל בן משפחתו הרב חייקל אויערבך, ר' עזריאל יוצא להגנתו לאחר ההשמצות שעבר מאז שסירב להכניס את בנו של הבכיר לת"ת. לשם כך הוא הוציא הבוקר מכתב תמיכה בו.
יש לציין, כי בפלג הירושלמי מכחישים בתוקף את לשון המכתב וטוענים כי הוא מזוייף:
מסביבתם נמסר בתגובה: לשאלת רבים. המכתב שהופץ מהגאון רבי עזריאל אוירבעך לא נכתב בקשר למשפחת ויין. ובעיתון החג יש ראיון של ישעיהו עם הגר”ע אוירבעך על אביו הגרש”ז זצ”ל
 
לשון המכתב
"צר לי מאוד שטפלו אנשי ריב בפרסומי הוצאת שם רע, הכפשה, וביזוי של שמו הטוב של המנהל לנהל את הת"ת המפואר ואשר בו מתחנכים בלי עין הרע כ-900 ילדים ברמה חינוכית גבוהה לתורה וליראת שמים, וזאת לאחר שעלתה על הפרק הכנסת ילדי משפחה מסוימת פלונית, מסיבות ידועות וכדרכי בקודש לאחר שיקול היטב אין אפשרות לשלבם בחדר הת"ת".
רבי עזריאל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.