סערת הכושים: מקורבי הרב לאו : "הוא עצמו שיחק כדורסל" האזינו לדברים

רק נכנס לתפקיד וכבר הספיק הרב הראשי הנבחר הרב דוד לאו להחליק בלשונו. הרב הראשי האשכנזי הנכנס, הרב דוד לאו, הוקלט כאשר התייחס לשחקני כדורסל זרים המשחקים בישראל.

את הדברים אמר במהלך שיחה עם בחורי ישיבת "בית מתתיהו" שבו ניסה להסביר כיצד נתפשים בני ישיבות בציבור הרחב כשהם צופים במשחקי כדורסל בקיוסקים ברחוב.

"יש ימי חמישי בערבים מסוימים בחורף, שיש בהם איזשהו מסך עם צבעים עליו ויש הרבה צופים מסביב", מתאר הרב "זה ציבור שחלקם עם כובע וחליפה, חלקם רק עם חולצה, אבל אצל רובם הציציות בחוץ והכיפה שחורה".

הרב, סיפר כי משגיחי הכשרות במודיעין, "מתביישים להיכנס לשם בשעות האלו", לכאורה בשל המשחקים המשודרים בטלוויזיה. "אני אומר להם", אמר  הרב  "מאי נפקא מינה, אם הכושים שמשלמים להם בתל אביב מנצחים את הכושים שמשלמים להם ביוון".

הדברים עוררו סערה תקשורתית רבה ובסביבתו של הרב לאו הודו כי אכן נפלה שגגה והרב לא התכוון לפגוע חלילה בכושים, עוד נאמר ל'קוקר' מאת מקורביו: "אנחנו, תושבי העיר מודיעין, פתחנו עבור הרב פייסבוק. אנו מכירים טוב מאד את הרב, בפגישות ובשיעורים קבועים כמה פעמים בשבוע. הוציאו את הדברים מפרופורציה. הרב מכבד גם שחקני כדורסל וגם כושים. הרב בעצמו היה שחקן כדורסל בצעירותו ואהד את מכבי ת"א, ואף הוצע לו לשחק ב"ביתר תל אביב" של פעם. מכיון שהיום הרב לא יודע את שמות השחקים, ומדיי פעם צופה בהם, רובם בעלי צבע עור כהה, הרב התבטא בהומור כך. מי כמונו יודע עד כמה מכבד ומעריך הרב כל אדם באשר הוא! אשכנזי, ספרדי, חילוני, חרדי, דתי, יהודי, גוי, כהה ובהיר.. שכנים שלי הם לא עולי אתיופיה והרב נמצא אצלם פעם בשבוע לשיעור?! תנו צ'אנס בחיים".

ח"כ פנינה תמנו שטה (יש עתיד) מגנה את דבריו של הרב הראשי החדש לישראל, הרב דוד לאו והיא תקפה  "בנט צדק. הרבנות חייבת לשנות את פניה. לא יתכן שרב ברמתו מתבטא באופן כל כך גזעני. אין ספק שאם כך תראה פני הרבנות בשנים הקרובות אוי לנו. בפעם הבאה שאולי יבוא לפניו זוג אתיופי יאמר הרב למי אכפת אם כושים יהודיים יתחתנו? חמור המצב בו אדם הרואה עצמו ראוי לכהן כרב הראשי לישראל בוחר להתבטא בצורה גזענית וחמורה כזו",היא הגיבה.

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.