סערת הכותל: במחנה הציוני דורשים לפרק את הממשלה

 במפלגה אמרו כי מדובר "בממשלה שפוגעת בעם היהודי"

בעקבות ביטול מתווה הכותל ואישור חוק הגיור הגישה סיעת המחנה הציוני בקשה להצעת אי – אמון בממשלה שתידון במליאת הכנסת ביום שני הבא.

במפלגה אמרו כי מדובר "בממשלה שפוגעת בעם היהודי"

"החלטות הממשלה נגד פשרת הכותל ובעניין הגיור פוגעות באופן קשה ביהדות ארה״ב ובישראלים המבקשים להצטרף לעם היהודי או המבקשים להתפלל בכותל על פי מנהגם. המסר המועבר לקהילות היהודיות בחו״ל כמו גם לישראלים בארץ הוא מסר מדיר ומקומם שיוצר ניתוק בין ישראל כמדינת העם היהודי לבין חלקים גדולים בעם היהודי".

סיעת מרצ הודיעה כי תגיש הצעת אי-אמון בממשלה על רקע דחיית פשרת הכותל ובעניין הגיור. יו״ר הסיעה, ח״כ אילן גילאון אמר : ״נתניהו וממשלתו כופרים בזהותה היהודית והדמוקרטית של ישראל, והופכים את המדינה למסתגרת, מנותקת, קנאית ולעומתית לזרמים השונים ביהדות המתקיימים בארץ ובחו״ל. דחיית מתווה הפשרה בכותל, שגובש לאחר שנתיים של מאמץ ולאחר מאבק קשה ואמיץ של נשות הכותל, היא בבחינת יריקה בפרצופם של יהודים רבים, וסגירת דלתה של ישראל בפניהם. זוהי החלטה מבישה ובזויה, המוסיפה נדבך נוסף לרשימת הסיבות שבגינן לא ראויה ממשלת נתניהו להמשיך ולמשול. לאור זאת, מרצ תגיש הצעת אי-אמון בנתניהו ובממשלתו הקנאית.״

ליברמן יפרוש מהממשלה?

בשל הקפאת מתווה הכותל וחוק הגיור, תקף היום (שני) שר הביטחון ליברמן בחריפות את הסיעות החרדיות בישיבת סיעת "ישראל ביתנו" ובכך מעמיק את השסע הקואליציוני עם החרדים.

 "יש פה ניסיון להפוך את המדינה למדינת הלכה", אמר ליברמן, " זאת לא דרכם של מייסדי הציונות.  פעם היה לנו את נחמיה היום יש לנו את הרבנים הקיצוניים – הרב אוערבך והרב שמידל", אמר ליברמן.


"הדברים האלה לא מקובלים עלינו", הבהיר שר הביטחון. במצב הזה רות המואביה לא הייתה עוברת את בית הדין, הוא טען, "הגשנו ערר לוועדת השרים לחקיקה. אני מציע לנצל את פסק הזמן הזה לחשוב מחדש וקורא כך גם לחבריי בימין השפוי לחבור אלינו בנושא חוק הגיור. צריך לתת סמכות לרבני הערים להקים בתי דין לגיור. אני מזכיר שרבני ערים עד אמצע שנות ה-90 היו רשאים לגייר. במדינת ישראל חיים 350 אלף אנשים שהם לא יהודים לפי ההלכה, האם אנחנו רוצים להנציח את הבעיה או לפתור אותה?".

"אנחנו לא מתכוונים לשבת בשקט ואנחנו נאבק על כך שרבני ערים יוכלו לגייר", הדגיש.

שעה קודם, תקף  יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, את ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא. "הכותל הוא השריד האחרון של בית מקדש שחרב כי יהודים רבו עם יהודים. לא למדנו כלום", אמר. "נתניהו הפך לראש ממשלת הבובות של העסקנים החרדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.