סערת הכרטיסים לאומן: בעלי 'אירופנים' נעצרו

חשד להונאת ענק: שלושה מבעלי 'אירופנים' נעצרו בחשד שהונו אלפי לקוחות באמצעות ביטול עסקאות לכרטיסים לאומן יום לפני הטיסה. שווי ההונאה: מיליון דולר

חשד: בעלי חברת 'אירופנים' הונו אלפי לקוחות באמצעות מכירת כרטיסי טיסה לאומן שבאוקראינה בראש השנה בהיקף של מעל מיליון דולר, וביטלו העסקאות כ-יום לפני מועד הטיסה. המשטרה עצרה 3 חשודים בפרשה.

ראשיתה של חקירת המשטרה עם קבלתן של 2 תלונות מאזרחים, לפיהן רכשו כרטיסי טיסה לאומן שבאוקראינה לרגל חג ראש השנה מחברת הנסיעות 'אירופנים' בכ – 635 דולר לכל כרטיס. כיום לפני מועד הטיסה, החברה הודיעה ללקוחותיה כי אין ביכולתה למלא את חלקה בעסקה והכרטיסים בוטלו.

כזכור, בשבוע שעבר פרצה המהומה כשנודע על הבלגן, והחברה האשימה גורם חיצוני בפרשה. כעת, המשטרה עצרה דווקא את ראשי החברה.

לפי הודעת המשטרה, חוקרי המשטרה שפתחו מיד בחקירה מאומצת, הבינו כי עפ"י החשד מדובר בהיקף הונאה רחב מאוד ממנו נפגעו יותר מ-2000 אנשים, שביקשו לנסוע לאומן.

עם התקדמות החקירה, עצרו חוקרי המשטרה שלשום שני חשודים עיקריים (29, ביתר עלית ובית שמש), שהנם הבעלים של חברת 'אירופנים' והם הובאו לחקירה במשטרה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות.

מחקירת המשטרה עולה החשד, כי החשודים ערכו חוזה התקשרות עם אדם השוהה בחו"ל ומיצג חברת תעופה המפעילה טיסות בין ישראל לאוקראינה, ובו הזמינו מעל 2000 כרטיסי טיסה בשווי של מעל 1,300,000 דולר.

עוד עלה החשד, כי החשודים קשרו קשר עם חשוד נוסף (29, גבעתיים) שנעצר אף הוא בנתב"ג אתמול, בעת שעפ"י החשד שניסה להימלט מהארץ, שטען כי הוא מבקש לממן ולסבסד חלק מעלות כרטיסי הטיסה ע"י כך שהחשודים (בעלי חברת אירופנים) יעבירו לידיו את כספי מכירת הכרטיסים, ולאחר שיסבסד את העלות, יעביר הכסף לנציג חברת התעופה בחו"ל.

עפ"י חשד חוקרי המשטרה, כלל הכסף שהצטבר בידי 3 החשודים ממכירת הכרטיסים, לא הועבר כלל לנציג חברת התעופה בחו"ל, ועפ"י החשד מעלו בכספים והשתמשו בהם על מנת לבצע הלבנת הון ולטובתם האישית.

כיום לפני מועדי הטיסות בשבוע החולף, הודיעו בעלי החברה לקהל לקוחותיה שרכשו כרטיסי הטיסה, כי אין ביכולתם למלא חלקם בעסקה וכי כרטיסי הטיסה מבוטלים, ובכך עפ"י ההערכה במשטרה גרמו לנזק כספי בהיקף רחב לאלפי הלקוחות, שחלקם ככל הנראה נאלצו לרכוש כרטיסים חדשים מחברות אחרות על מנת לטוס לאומן.

אמש, בית משפט השלום בירושלים נעתר לבקשת המשטרה והאריך מעצרם של שני החשודים (29) עד לתאריך 6.9.18. היום יובא בפני בית המשפט החשוד השלישי (29, גבעתיים).

משטרת ישראל פונה לציבור שרכש כרטיסי טיסה מחברה זו ו\או נפגע מדפוס פעולה זהה, להגיע בהקדם לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה.

חוקרי המשטרה שהבינו מיד עם קבלתן של התלונות כי מדובר עפ"י החשד בעוקץ והונאה של החשודים שניצלו תמימותם של אלפי לקוחות שביקשו לטוס כחלק מאמונתם לאומן שבאוקראינה, פעלו והגיעו תוך זמן קצר לזהותם של החשודים העיקריים ולמעצרם על מנת להביאם לדין בגין מעשיהם.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.