סערת הלבן • רב בפוניבז': "קבוצה תת רמה" (הקלטה)

הפגיעה בגר"ח ברמן: הגר"ד לוי חתנו של הגרי"ג אדלשטיין תקף בועד פנימי שמסר את הפגיעה בגר"ח ברמן והתנהלות פלג "המחבלים": "קבוצה תת רמה ככה זה כשלא לומדים מוסר".

סערת הפגיעה בגאון ר' חיים ברמן מרבני ישיבת פוניבז' מסרבת לרדת מסדר היום. הגאון ר' דוד לוי ר"מ בישיבת פוניבז' וחתנו של הגרי"ג אדלשטיין תקף את פלג "המחבלים" בועד פנימי אותו מסר לאחר התקרית.

האזינו לדברים 

[alooma ref="6a9c6b3d5a48fff3f3457aec5497fae9.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

הגר"ד פתח את דבריו בביקורת על "הקבוצות" שנכנסות למתחם הישיבה: "תמיד תמהתי, הרב מפוניבז' ייסד את הישיבה, מה קרה שנכנסים קבוצות כאלה תת רמה".

הרב לוי המשיך, "פעם למדו מוסר אז זה היה מספיק היום צריך "מוסר בחוש", בחור בישיבה רואה בטלנים בחוץ וחושב אולי בטלן זה טוב, אבל כאשר הבטלן על ידו ורואה איך הוא מתנהג אז ידע איך לא להיות, מספיק לראות איך הם נראים כשהם צועקים אז נדע איך לא להתנהג".

הגאון הרב לוי
הגאון הרב  דוד לוי

הרב לוי סיים: "צריך לשים לב לקחת את זה לא כבד ללב אלא להתחזק ולראות איך נראים אחרים זה רק יהיה ללימוד, אם נתעלה הקב"ה לא יצטרך להראות לנו איך זה נראה כי אנחנו נבין לבד".

בתוך כך, אברכים מישיבת פוניבז' הנמנים על תלמידיו של הגר"ח ברמן צפויים למחות על "ביזוי כבוד התורה" על יד בית הבחור שהרים את ידו והשליך גביעי לבן לעברו של הרב ברמן.

הרקע למאבק שהתעורר שוב בגבעת הישיבה, היא גניבת דברים יקרי ערך מספריית הישיבה העומדת במוקד המחלוקת.

במהלך שבוע שעבר החריף התעצם העימות כאשר פלג "השונאים" ניסה להחזיר את המצב לקדמותו באמצעות בניית הקיר שהופל בספריה לפני מספר חודשים. למרות שהוצבו במקום מאבטחים, צעירים מהפלג השני החלו במהלך הלילה להתעמת עמם והמשטרה שוב הוזעקה להפריד בין הניצים ופיזרה מספר צעירים שהפרו את הסדר באמצעות גז מדמיע.

כזכור, בעיצומו של חודש אלול בחורים מפלג "המחבלים" הואשמו בהריסת הספרייה, ובבוקר שלאחר הפוגרום פרסם הביטאון הליטאי 'יתד נאמן' מודעה המבקשת מאספני הספרים שלא לרכוש ספרים של הישיבה במידה ויוצגו למכירה או לחילופין להחזירם לישיבה.

"עקב הגניבה אמש בספריית ישיבת פוניבז', באנו בבקשה ואזהרה לבל יהין אדם לקנות ח"ו אי מאלו הספרים שהינם הקדש ורכושה הפרטי של ישיבת פוניבז', הן על פי דין תורה והן על פי החוק, וח"ו אם התגלגל

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שני הפלגים תת רמה, גם אלו שפגעו בהגר"א דויטש וגם אלו שפגעו בהגר"ח ברמן, התהייה היא לגבי שתי ההנהלות מדוע לא מטפלים באלימות של הבחורים צריך לזרוק את שני הבחורים מהישיבה.

    אברהם |
    הגב