סערת המילה: האב מבטיח להמשיך להיאבק על מילת בנו

אחרי פסיקת בית המשפט אמש הפוטרת את גרושתו מהחובה למול את בנו, מבטיח האב להמשיך להיאבק: "אני לא רוצה שהוא יהיה חריג. בעבר פסקו השופטים כי טובת הילד היא ברית המילה"

סערת האם ו'ברית המילה': לאחר שבית המשפט פסק אתמול כי האם לא תחויב לשלם את הקנס שהטיל עליה ביה"ד הרבני (500 שקל על כל יום של דחיה), מבטיח האב להמשיך להיאבק כדי שבית המשפט יחייב את האם למול את בנם המשותף.

בראיון לynet אמר האב: "ההחלטה של בג"ץ הינה רק בעניין הסמכות של בית הדין הרבני, ואני לא אומר נואש…נמשיך הלאה, נפנה לבית הדין לענייני משפחה – ונמשיך שם. אני מאמין ששם נקבל את הסעד המבוקש, ויתנו לי למול את בני – לטובתו". האב סיפר עוד, כי עורכי דינו אמרו לו שבמקרים דומים בעבר פסקו השופטים כי טובת הילד היא ברית המילה.

"אם 97 אחוזים מהילדים בארץ עוברים ברית מילה, אז כמובן שאני לא רוצה שילד שלי יהיה חריג ושונה בחברה, ואני מאמין שבית המשפט יקבל את זה, ויבין שזו טובת הילד – והיא קודמת לכל. זה מייגע, אבל בסוף נשיג את המטרה. לא נתייאש", הבטיח האב.

כזכור, לאורך המשפט טען האב כי המאבק של זוגתו לשעבר כנגד הברית הוא חלק ממאבק הגירושין שלה, אולם בראיון לynet הוא נשמע מסופק יותר "אני כבר מבולבל האם זה חלק ממאבק הגירושין – או שהיא נכנסה לכל מיני חרדות בגלל כל מיני חומרים שקראה, כמו שהיא מספרת. יכול להיות שזה שילוב של השניים".

בתוך כך, יו"ר שס, אריה דרעי, ביקר את החלטת השופטים: "החלטת בית המשפט העליון שלא לאפשר לאב לקיים את מצות ברית המילה עליה מסרו רבבות יהודים את נפשם לאורך דורות היא לא פחות משערורייה. אבותינו ואבות אבותינו שהתפללו משך אלפי שנות גלות לשוב לארץ ישראל לבטח לא ייחלו שהמדינה הזו עליה חלמו לא תאפשר לאב יהודי למול את בנו".

ואילו הרב הראשי, הגר"י יוסף, אמר כי "החלטת בית המשפט העליון להעדיף בית משפט אזרחי על פני בית דין דתי, אפילו בסוגיות דתיות כמו קיום ברית מילה, מעבר להיותה חמורה לכשעצמה, היא גם מסמלת את המשך המגמה המדאיגה של השנים האחרונות לצמצם את סמכויות בית הדין הרבני. כנשיא בית הדין הרבני הגדול, אני קורא לנשיא בית המשפט העליון לקיים דיון חוזר בסוגיה ולבטל את ההחלטה התמוהה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.