סערת המקווה השרוף: רבני השכונה בדיון חירום

רבני שכונת גבעת שאול, התכנסו אמש לדיון חירום, ודנו בדרכי הפעולה השונים בשל היעדר מקווה טהרה לנשים בשכונה. עסקנים בשכונה ל'קוקר': ישנו גורם שמעכב את הליך השיפוץ. { גבעת שאול}

סערת המקווה השרוף בגבעת שאול: רבני שכונת גבעת שאול, התכנסו אמש לדיון חירום, והעלו על השולחן את עניין מקווה הטהרה לנשים בשכונה הירושלמית השוכנת בכניסה לירושלים.

הרבנים דנו בדרכי הפעולה השונים, לאור העובדה שהתקציב לשיפוץ המקווה שהגיע ממשרד הדתות לא הגיע ליעדו וזאת בשל גורם אינטרסנטי שמעכב את ההליך. גורם במשרד הדתות אמר לקוקר כי התקציב אושר וכי הליך השיפוץ ייקח זמן רב.

עסקנים בשכונה אמרו ל'קוקר' כי: ישנו גורם שמעכב את הליך השיפוץ, אנו שוקלים את כל הדרכים.

דובר משרד הדתות דניאל בר, אמר בתגובה לדיון שהתנהל בקבוצת הווטסאפ 'מרכז התקשורת', כי  "המקוה נשרף. הושמש חלק ממנו. ועכשיו מתכננים שיפוץ מלא לרווחת הציבור. אין שום בעיה בתקציב ו/ או העברתו".

כפי שנחשף אמש ב'קוקר',בשל שריפה שפרצה במקווה הטהרה לנשים בשכונת גבעת שאול, נאלצות הנשים המגיעות למקום לטבול בחשיכה ובתנאים קשים למרות שכבר עבר חודש מאז השריפה, טוענות מספר נשים ל'קוקר' כי המקווה השרוף לא שופץ, והמתחם סובל מתנאים קשים.

בשל כך שישנו מקווה אחד בכל השכונה, נשים מעדיפות לטבול בשכונות חלופיות, כגון בית וגן, או הר נוף, אך בשבת המרחק הוא רב והנשים נאלצות בלת ברירה לטבול בחשיכה ובמקווה שעדיין לא שופץ ונותר שרוף.

אחת הנשים מספרת ל'קוקר' על זעקתן של נשות השכונה שחוות טראומה מידי שבת, "בשבת נכנסו הטובלות למתחם השרוף,המקום היה חשוך והם פרצו בבכי", היא משחזרת, "יש שם תנאים של מעברה", מתארת בכאב ג, אחת מנשות השכונה.

ומה מגיבים במועצה הדתית בירושלים? יו"ר המועצה הדתית  יהושע ישי, אומר בתגובה ל'קוקר' כי המועצה פעלה מיד לאחר השריפה להכשיר בור טבילה עבור ציבור הנשים , אנו פועלים לשיפוץ בהקדם הקרוב של מקווה הטהרה למען תושבי השכונה".

תגובת ארגון טהרת המשפחה שמטפל במקוואות ברחבי הארץ "המקוואות בירושלים רובם שייכות ומתופעלות על ידי המועצה הדתית ובניהולה הבלעדי. אין לטהרת המשפחה אפשרות להתערב בעניין או לפעול להסדרת הנושא. אנו נשמח לסייע ככל האפשר לפתרון הבעיה במידה והדבר יתאפשר ויאושר על ידי המועצה הדתית בירושלים"

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.