סערת העובר בקרטון: החברא קדישא: "האב עבריין מורשע"

סערת העובר בתוך קרטון: לאחר יממה של חילופי האשמות הדדים, חנניה שחור מנכ״ל חברא קדישא ירושלים מגיב לאשמות וטוען כי האב עבריין מורשע – -האב מגיב:"שקר אני אתבע אותו לדין"

סערת העובר בתוך קרטון: לאחר יממה של חילופי האשמות הדדים, חנניה שחור מנכ״ל חברא קדישא ירושלים שלח תגובה לתקשורת באמצעות  איש זק" א ברעלה יעקובביץ והגיב להאשמות הקשות כנגד ארגון אתרא קדישא כפי שמשתקף מהסרטון שפורסם אמש בכלי התקשורת בו נראה איש חברה קדישא מתנהג בצורה בוטה כלפי האב יוסף בורשטיין חרדי לשעבר שחזר בשאלה.

ו-כך הגיב שחור, "אני מבין שאתם עוקבים אחרי הפרסומים ואתם מתארים לעצמכם שאני לא חש בנח". הוא כותב "לאחר בדיקות והוצאת פסקי דין מבית המשפט מתברר לנו שהמתלונן הוא עבריין מורשע בעבירות אלימות שביקש 4 פעמים דחיית ביצוע עונש מאסר. שלש פעמים קיבל וביום ראשון האחרון היה חייב להיכנס לבית הסוהר. האבא האלים לקח באלימות את הנפל ביום ששי מבית החולים הדסה למרות שבית החולים הבטיח לו להסדיר את הקבורה והשאיר את הנפל אצלו עד יום ראשון מבלי לפנות לחברה קדישא. הוא התעקש להשתתף בלויה כדי להימנע מכניסה לבית הסוהר. הוא פנה לחברה קדישא רק אחר הצהריים כדי שלא יצטרך להיכנס למאסר לאחר הקבורה. הוא הביא צלם כדי לקבל הד תיקשורתי ורחמים כדי שלא יכנס למאסר. הוא היה בבית המשפט ביום ראשון בבוקר כדי לבקש דחיה בפעם הרביעית אבל בית המשפט לא נתן לו דחיה. מדובר בפושע מורשע מתוחכם שניצל את כל המע-רכות התמימות כדי להתחמק ממאסר וחברה קדישא משלמת את המחיר. סוף האמת להתגלות. כל פסקי הדין בידי". תגובת שחור.

-פנינו לאב שעורר את הסערה, והוא הגיב :"פשוט צר לי-שהוא מעוות את הסיפור  והמציאות הקשה כדי להשליך עלי רפש" -אני לא מתבייש- להגיב  אני בא -מבית חרדי וסיפור החיים שלי לא נעים".

חברא קדישא מתנהגים בצורה מבחילה ומזעזעת, מנכ"ל חברא קדישא יתבע בגין דברים שאין להם שחר.מתריע  האב

בורשטיין שב וטוען כי הוא לא  מתחרט, "אני עשיתי מעשה טוב, אני הערתי את המתים שחברא קדישא ניסתה לקבור אותו באדמה. יש לי בת זוג שלא עבר שעה וחצי מהאבל הכבד והפיצו  עלי שקריות שגרמו לה לסבל רב".

לגופם של דברים הוא מתייחס למקרה משפחת זיכרמן -בקריית -ספר ואומר "כי פעל והגן בחירוף נפש למען האשה וילדיה".

תחילת הפרשה- -החלה כשהאב, יוסף בורנשטיין סיפר כי פנה לחברה קדישא, וביקש לקבור את בנו, אלא שבחברה קדישא סירבו, והעבירו את התינוק לארגז קרטון וביקשו לקבור אותו במקום מוסתר כפי שנהוג על פי מנהג ירושלים.

כיום לפי ההלכה, נהגו שלא לקבור תינוק שנולד טרם זמנו, וכך עשו בחברה קדישא. "קיבלתי את הילד בתוך קרטון כמו חתול שמת, החברה קדישא התנהגו בצורה לא הוגנת". הוא אומר.

על פי החוק, האב צודק, אך החברא קדישא על פי מנהג ירושלים, אינה מיידעת את ההורים על מקום הקבורה. וכך לקח האב את גופת בנו, והגופה שהתה אצלו במשך חמשה ימים,

בשלב הזה התערב יו"ר זק"א יהודה משי זהב, שהגיע לפשרה, והגופה הועברה לזק"א שדאגו לקבורה, "לקחנו את הגופה, ופתרנו את את העניין על הצד הטוב ביותר", מספר יו"ר זק"א יהודה משי זהב לקוקר: "על פי המנהג לא צריך לנהוג מנהגי אבילות, רוב החברה קדישא נוהגים כך, אך בשל תקנת משרד המשפטים הסיפור השתנה".

בחברא קדישא מדגישים כי נהגו במקרה זה על פי מנהג ירושלים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.