'סערת הערכאות': קרב גירסאות סביב מכתב האב"ד

מכתבו של הרב אברהם דוב לוין, אב"ד ירושלים, אשר פורסם לראשונה ב'קוקר', ממשיך לעורר סערה ברחוב החרדי: בעקבות הפרסום שיגר הרב לוין מכתב בו הוא מכחיש את תוכן המכתב שפורסם וטוען שהינו שקר וזיוף. מנגד, בסביבתו של פרופ' אביעד הכהן טוענים כי המכתב אינו מזויף ואף מציגים הוכחה לגירסתם

מכתבו של הרב אברהם דוב לוין, אב"ד ירושלים, אשר פורסם לראשונה אמש ב'קוקר', ממשיך לעורר סערה ברחוב החרדי: בעקבות הפרסום שיגר הרב לוין מכתב בו הוא מכחיש את תוכן המכתב שפורסם וטוען שהינו שקר וזיוף.

כזכור במכתב שהתפרסם ב'קוקר' ויועד לד"ר אביעד הכהן, טוען הדיין הירושלמי הרב אברהם לוין כי הרב שטינמן מעודד הליכה לערכאות בניגוד לדעתו של הגרי"ש אלישיב זצ"ל. "משהו קרה בהתייחסות של חלק מהמגזר החרדי כלפי ערכאות, וזה בא כתוצאה מהוראת הרב שטינמן שהתיר תביעה בביהמ"ש עפ"י הוראת דין יחיד (הרב שפרן במקרה של גננות בית יעקב), בניגוד לפסק ההלכהשפירסמו הרב אלישיב, הרב וואזנר והרב קרליץ, שהיתר ערכאות צריך שינתן בכתב יד וע"י בית דין קבוע של שלשה". הרב לוין מוסיף במכתב: "אין זה פסק הלכה ראשון של הרב אלישיב שהרב שטינמן חולק עליו, גם במקרה של הרב צימברליט בפונוביז' הוא חלק עליו, ויתכן ויש קשר בין הדברים…ואם אנחנו מחפשים את החור שנפער בציבור החרדי יש לחפש אותו בכיוון של הרב שטינמן".

במכתב ההכחשה כותב הרב לוין כי " לאור שאלתו הנני להבהיר ולהעמיד דבר על דיוקו, מה שהתפרסם היום כביכול בשמי הוא שקר וזיוף. וכנגד חילול ה' שנעשה (שהבעל דבר גרם לפרסום זה בשביל לקרר את חומר האיסור, והשו"ע בסימן כ"ו פוסק על ההולך לערכאות שהוא מחלל את השם), עלינו להתחזק יותר ויותר ולפרסם שאסור באיסור גמור וחמור ללכת לדון בבתי המשפט האזרחיים. והחיזוק חייב לבוא מבפנים – שבתי הדין ידונו על פי השו"ע והפוסקים ובזה יתגדל ויתקדש שמיה רבא.

מנגד, מקרוביו של פרופסור עו"ד אביעד הכהן מתעקשים כי המכתב אינו מזויף, בתגובה שמסרו המקורבים 'לקוקר' נאמר כי "זו לא הפעם הראשונה שהפרופסור מקבל מכתבים מכתובת הפקס של בית הדין בראשות הרב לוין, ומי שמעיין בהעתק של המכתב שפורסם הבוקר רואה בברור שמדובר על מכתב שנשלח מכתובת בית הדין. בהמשך תגובתם רומזים מקורביו שככה"נ עקב לחצים על הרב לוין ומשפחתו הוציאו הודעת הכחשה".

בנוסף, מציגים מקורבי פרופ' הכהן הוכחה לכך שהמכתב אכן נשלח מלשכתו, כפי שניתן לראות בצילומים הבאים, מהם עולה כי המכתב נשלח מאותו הפקס שדרכו בית הדין משתמש תמיד:לוין ןללוין 2

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כבר אמרו חכמינו .לשקר אין רגליים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. צריך להחרים את לוין.מאיפה יש לו את החוצפה לכתוב כך על מרן ראש הישיבה??.?

  דוד |
  הגב
 3. אויי זה חזק…שהרב לוין יחפש תגנב ששלח את המכתב בפקס בית הדין

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב