סערת הפוליו: שיתוף פעולה בין ראש עיריית בני – ברק לבין יעל גרמן – צפו

עיריית בני-ברק ומשרד הבריאות ישתפו פעולה במסע הסברה נרחב בכלי-תקשורת ובאמצעי פרסום שונים על חשיבות החיסון נגד פוליו לתינוקות, ובכך להביא מידע רפואי בנושא זה לכלל ההורים, תושבי העיר – כך סוכם בפגישת עבודה שהתקיימה בתחנה לבריאות המשפחה שברחוב חפץ-חיים, בהשתתפות גב' יעל גרמן, שרת הבריאות וצוות בכיר מהמשרד והרב אברהם רובינשטיין, ראש עיריית בני-ברק וצוות עירוני בכיר.

במסגרת הישיבה הדגיש הרב אברהם רובינשטיין, ראש העירייה, כי מחלקת הבריאות של העירייה, בשיתוף לשכת הבריאות המחוזית, מפעילה שמונה תחנות לבריאות המשפחה בכל רחבי העיר, תוך עבודת האחיות עד לשעות מאוחרות מהרגיל, ובד בבד, הוכנסו לתחנות עובדי אבטחה וצוות משרדי נוסף.

ברם, הדגיש ראש העירייה, כי בניגוד למגזר הלא-דתי, הצופה בכלי-תקשורת אלקטרוניים שונים באופן נרחב ביותר, כך שהמידע החיוני והנחוץ בתחום מגיע לציבור זה, הרי שבמגזר החרדי בעיר בני-ברק, וכך גם בערים חרדיות אחרות, לא בוצעה פעילות הסברתית נרחבת, וכך ישנו ליקוי בהעברת מידע לציבור זה, ומשום כך הוא קרא למשרד הבריאות לפתוח במסע נרחב, בתיאום עם העירייה וגורמי ההסברה החרדיים.

הרב יהודה הבר, חבר מועצת העירייה וראש מח' הבריאות סקר את ההערכות הנרחבת של המחלקה, בהנהלת הרב אליהו קוריץ ובשיתוף עם גב' יונה זינגבוים, האחות הראשית בעיר, להגביר את הקשר עם הורים ורופאי ילדים, כדי להעמידם על חשיבות החיסונים, וביחוד בעיר בבני-ברק, שהינה ברוכת-ילדים, ולכן יש צורך בעידוד החיסונים ובהרחבת מעל המתחסנים, ככל הניתן.

גב' יעל גרמן, שרת הבריאות התייחסה למידע בתחום, בהבהירה את חשיבות החיסונים בין הילדים, בעקבות אזהרת הרופאים על הסיכון הרב בנגיף הפוליו וחשיבות החיסון מוקדם ככל האפשר. גב' גרמן הדגישה, כי ההחלטה על החיסון התקבלה בצוותים הרופאים הבכירים ביותר, לאור הנתונים וקבלת חוות-דעת מומחים בארץ ובעולם, בהוסיפה כי האחיות מתחקרות ושואלות את הורי התינוקות, כדי לוודא את עברם החיסוני והקפדה על ההנחיות המקצועיות.

אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה קרא למשרד הבריאות ליצור קשר הסברתי עם העירייה, כדי לתאם את דרכי ההסברה והפרסום בדרכים המתאימות למגזר החרדי, כיוון שהסברה לא נכונה אינה משיגה את יעדיה ומטרותיה.

לשרה נלוו ד"ר בועז לב, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות; ד"ר טוביה חורב, סמנכ"ל המשרד לתכנון; ד"ר בנציון שלוסברג, מהנהלת משרד הבריאות; ד"ר  רבקה שפר, הרופאה המחוזית ד"ר דנה גפן,  סגנית הרופאה המחוזית  וגב' שרית רחמני, מפקחת אחיות מחוזית.  השרה והצוות ביקרו בתחנות לבריאות המשפחה ברחובות חפץ חיים וברחוב הרב לנדא והביעו את התפעלותם מהבינוי המרשים, המכשור הרפואי והשדרוג המעולה. בפגישה השתתפו גם הרב אשר שלומוביץ, מנכ"ל "הצלה גוש דן" ומר עוזי ברק מ"איחוד הצלה". לבקשת ראש העירייה וראש מח' הבריאות ביקרו השרה והצוות גם בתחנה שברחוב רב עמרם גאון, שיכון ו', שהינה תחנה ישנה וצפופה, והבטיחו לבדוק את הבקשה העירונית לסיוע בפיתוח, בכינוי ובשדרוג גם בתחנה זו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.