סערת הצוואה: מלכה ששון בת מרן הגר"ע עתרה לביהמ"ש • האזינו (הקלטה)

סערת הצוואה של הרב עובדיה יוסף • בתו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל – מלכה ששון עתרה נגד אחיה הרב משה יוסף בדרישה לפתוח ולדון בצוואה מחדש • האחים הראשל"צ הגר"י יוסף ורבי דוד יוסף דורשים לדון בבית דין רבני. האזינו: הרב אברהם יוסף מתייחס לסערה

לראשונה היום פורסמו חלקים שעדיין לא יצאו לאור מצוואתו של מרן הרב עובדיה יוסף – מכתב בכתב-ידו, שהופקד בידי נאמנו, עו"ד דוד גלאס, המסדיר את גורל הרכוש הרב שהותיר אחריו, ועיקרו: העברת מרבית רכושו במתנה לבנו הצעיר, הרב משה יוסף, תוך העדפתו על 10 אחיו.

העיתונאי שלום ירושלמי חשף ב-nrg חלקים מתוך צוואתו של הרב שעדיין לא פורסמו: "הריני חוזר ומאשר כי כל פעולותיו של בני יקירי רבי משה שליט"א בכספים העומדים לרשותי, הן בחשבונות הבנק שעל שמי, הן במזומנים הן בשיקים, הן במכירת וקניית נכסי דלא ניידי או בנכסי דניידי וכל כיוצא בזה, נעשו על פי רצוני ובקשתי", לשון מכתבו של הרב.

הרב הוסיף: "הריני להבהיר בזה כי נתתי לבני הרב משה הי"ו במתנה גמורה בקנין גמור ושלם כספים אשר ישמשו למטרות הראויות לפי שיקול דעתו".

מלכה ששון, אחת מבנותיו של הרב, דרשה בימים אלו לפתוח מחדש את הצוואה המקורית של אביהם, במכתב ששיגרה לבית המשפט באמצעות עורך דין, נכתב כי "קיים חשש שחשבונות המנוח זצ"ל רוקנו סמוך לפטירתו".ודרשה לפתוח את הצוואה שהותיר אחריו. שנים מאחיה, הראשון לציון הרב יצחק יוסף וחבר מועצת החכמים של ש"ס, הרב דוד יוסף, הצטרפו לבקשה, אולם ביקשו שהנושא ידון אך ורק בבית דין רבני.

לטענת העותרים, "קיימות שאלות לגבי הדירות שהיו רשומות על שם המנוח והרבנית מרגלית יוסף. דירות אלו נמכרו בחייו של הרב ולאחר פטירת הרבנית, אבל לא ידוע איך נמכרו מבחינה משפטית ואם נמכרו כדין. אף לא ידוע היכן הופקדו הכספים שהתקבלו תמורתן".

לרב עובדיה 11 ילדים, ועל פי צוואתו זכאים כולם לדירתו הפרטית שהשאיר אחריו ברחוב הקבלן בירושלים. על פי ההערכות, הויכוח שהתחדש סביב ירושת הרב עשוי להתנהל גם בבית משפט "חילוני" ואולי גם יתפרסמו הקלטות נוספות של הרב עובדיה כחלק מהמאבק המשפטי.

מה כתב הרב עובדיה יוסף במכתב הירושה שלו שעלול לפתוח את תיבת הפנדורה הוותיקה של סכסוכי הירושה הקשים ביותר? מהפרסומים עולה כי מדובר במסמך שנכתב ב-2005 לעו"ד דוד גלאס, ושהחתימה עליו חודשה בשנת 2012.

לפי הדיווח בגלי צה"ל, הרב הבהיר במסמך כי כל הכספים, הדירות והנכסים שהעביר לבנו משה בחייו הם מתנה גמורה. הוא העניק לו גם את הזכויות על הוצאת ומכירת הספרים שחיבר, וכך גם את הבעלות על כתבי-היד הרבים שהותיר וספריית הענק השוכנת בבית ברחוב הקבלן.

הרב המנוח הוסיף במכתבו כי הוא מקנה לרב משה, היורש, את הסמכות לעשות ברכוש "כראות עיניו ועל-פי שיקול-דעתו", וכי אין "למחות בידיו של משה יוסף".

במכתב לא מוזכר הבית בו מתגוררים כעת בני הזוג משה ויהודית יוסף, המוערך בכ-10 מיליון שקל, וחפצים אישיים שהותיר הרב, בהם גם גלימות ופריטים נוספים, בעלי ערך כלכלי והיסטורי. אלה, כפי הנראה, יתחלקו בין 11 ילדיו.

האזינו: הרב אברהם יוסף מתייחס לסערה

[alooma ref="63bf6a503e88b26dd41a0b5337d7d5f9.mp3" src="1" autoplay="1" pid="0"]

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלום רב ,

  שמי עמית רואה חשבון מובחר בעל ניסיון עשיר מאוד .

  נותן שירות אישי ומגיע עד לבית הלקוח .

  האם אוכל ליצור קשר?

  AmitJak |
  הגב
 2. היי מה שלומך ?

  היי מה שלומך שמי איתי

  יש לי להציע לקוחות חדשים לעסק שלך

  אנו מפתחים ייעודיים סייבר עילית יצרנו קוד לאינסטגרם שבנוי על אינטליגנציה מלאכותית אינטואיטיבית

  טכנולוגיה שוברת שיויון

  האם אפשר ליצור קשר טלפוני? תודה

  Itaychafe |
  הגב
 3. מאפיונרים דרעקים צבועים צעקתם מרן מרן

  עכשיו אתם נגדו שזה לא מתאים לכם?

  מרן כתב צוואה ואם זה לא מתאיפ לדוד יוסף הנוכל שצעק שאלי ישי בגד מרן אז שיקפוץ מהגג עם דרעקי ימ"ש.

  כולכם נוכלים, מבזים את מרן וצועקים על ישי |
  הגב
 4. נוכל המימרן הזה. " פרשיה שלא נעים לי לעסוק בה" אז אל תעסוק ותעלה את זה סכסכן!!!!

  רון |
  הגב