סערת השוונאץ: מזכיר המועצת המיועד נטש את החסידות

גל עזיבות – הרב יעקב וולצר שהיה לא מכבר ממקורבי האדמו"ר ממרכז חסידי ויזניץ ונטש את החצר לפני כחודשים הגיע לפגישה אצל מרן האדמו"ר מויזניץ', הערכה: האדמו"ר הציע לו את תפקיד מזכיר המועצת

גל עזיבות במרכז חסידי ויז'ניץ: בצל סערת השיטה הקדושה – הרב יעקב וולצר שהיה לא מכבר ממקרובי האדמו"ר ממרכז חסידי ויזניץ ונטש את החצר לפני כחודשים, הגיע לפגישה אצל מרן האדמו"ר מויזניץ'.

להרב וולצר הוצע משרת מזכיר מועצת גדולי התורה משרה שבו שימש שנים רבות, אמש הגיע הרב יעקב וולצר איש אמונו לשעבר של האדמו״ר מויז׳ניץ (מרכז) לקוויטל להתברך לקראת השנה החדשה במעונו של האדמו״ר מויז׳ניץ שם שהה זמן ממושך. בויזניץ מעריכים כי לולצר הוצע תפקיד מזכיר המועצת.  במקביל, מופעל לחץ גדול להדיח את מזכיר המועצת הרב יעקב שטרן שגרם להקצנת השיח בעניין הגיוס ולמשבר קואליציוני עם ראש הממשלה – כפי שזכור בפרשת הפקס הידועה בה פרסם הודעת איום חריפה על פרישת מהקואליציה.

במקביל, גורמים בחסידות טוענים כי רמ"מ צווה על חסידיו כי בימי חול המועד סוכות הבעל"ט ובכל הזדמנות, על ההורים להחדיר את השיטה הקדושה דהיינו שוואנצנות בלב צעירי הצאן, וביותר מצוה לספר באזני הילדים את כל השתלשלות הדברים בלי לייפות שום פרט שהיה בשנות הזעם בויזניץ בשנים תשמ"ד , ברמזו על השנים בהן הורחק אחיו הגדול האדמו"ר הר"י.. על מנת שהדור הצעיר יידע ויזהר מאנשי דלא מעלי כלשונו..

 

לפני כמה חודשים פרסמנו על כך שעולם החסידות סוער מדרשתו של האדמו"ר ממרכז חסידי ויז'ניץ לאחר שנשא את שיחת ה 'שוואנץ' בו הגדיר את ביידיש את חסידו שצריכים ללכת אחריו כמו "זנב", כפי השיטה הקדושה שהנחיל האדמו"ר מויז'ניץ שהחסיד צריך להיות זנב של האדמו"ר – כמו פרה.

השיר 'השיטה הקדושה׳ למילים אותם חיבר האדמו"ר מויז'ניץ שחייב את חסידיו לשיר את השיר, הפך בימים האחרונים ללהיט חתונות ענק. חברי מקהלת 'יחד' עם בעל המנגן פיני פולק ותזמורתו של רפי שטיין, הקפיצו במעגלים את בחורי ישיבת פוניבז' הליטאית עם השיר החדש.


השיר בחתונת ישיבת פוניבז' – צילום: דוד זר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.