סערת "האפליה" בזכרון יעקב: הנהלת הת"ת עתרה לבית המשפט

זכרון יעקב סוערת: אחרי שתלמוד התורה המקומי ננעל בשלשלאות ברזל על ידי המועצה המקומית בשל טענות לאפליה, הת"ת עתר לבית המשפט

עלילת האפליה בתלמוד התורה החרדי שב'זכרון יעקב' מסרבת לגווע ויש גם את האנשים שדואגים לתדלק את המדורה. בתום שבועות ארוכים של הטחת האשמות כזב בהנהלת התלמוד תורה מצד הורים לילדים שלא התקבלו לתלמוד התורה, כאשר לטענתם הרקע לאי קבלתם הוא ממניע גזעני בלבד, הודיע משרד החינוך כי ככל הנראה על פי מספר התלמידים הלומדים במוסד אשר מוצאם מעדות המזרח, לא נראה שיש ממש בטענה כי התלמוד תורה מונע מגזענות והיא איננה הסיבה לא-קבלתם של הילדים.

אולם, למרות קביעת משרד החינוך, דרש המשרד מהנהלת המוסד לקבל את הילדים כתלמידים מן המניין. אלא, שהורי הילדים אשר בניהם לומדים בתלמוד תורה התנגדו נחרצות לקבלתם של הילדים וזאת על רקע הבדלי השקפה החליטו כי לא יתנו למשרד החינוך להתערב בנושאי קבלה ורישום, ומשום כך הוחלט שהכיתה תעזוב את משכן התלמוד תורה ותעבור לבית פרטי, כמובן, ללא הילדים שסורבו להתקבל.

אמש הושבת הת"ת על ידי ראש מועצת זכרון יעקב אלי אבוטבול לאחר שההורים טוענים: מדובר באפליה, הם לא הורשו ללמוד כי המשפחה ממוצא מזרחי. הסיבה האמיתית בגינה שני ילדים בכיתה א' לא יכולים ללמוד כמו כל בני גילם היא אפליה על רקע גזעי כך טוענים ההורים.

בית הספר החרדי "זכרון גבריאל" בזכרון יעקב עתר לבית המשפט באמצעות עו"ד אורי קידר בבקשה להוצאת צו ביניים נגד השבתתו וכוונת משרד החינוך לסגור אותו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. 2500 קולות של אברכי זכרון האשכנזית יצביעו לשס ולא כמו עד היום לדגל כדי ללמד שהם לא גיזענים וגם בגלל שחברי הכנסת של דגל לא עוזרים להם כי זה קהילה קטנה (2500 קולות זה קהילה קטנה????)

  גרשון |
  הגב
 2. הבעייה היא לא הנהלת המוסד .
  אלא מספר אברכים שלוקחים לעצמם את החוק ליידים וגורמים נזק לכלל!!!!!

  זיכרוני |
  הגב