הגביע, החזן וחבר המועצת: החזן מגרודנא עמד לפני התיבה

סערת חזני עץ: הגאון רבי יעקב ונדרולדה, משמש כשליח ציבור מזה 21 שנה בבית הכנסת של רמת אלחנן , השנה בשל נאום שנשא בהפגנה של הפלג הירושלמי הודיע לו רב השכונה כי לא יוכל לשמש כחזן, אולם סוף טוב הכול טוב, הפרטים

סערת חזני עץ: הגאון רבי יעקב ונדרולדה, מכהן כמגיד שיעור בישיבת גרודנא באשדוד,  במקביל הוא משמש כשליח ציבור מזה 21 שנה  בבית הכנסת של רמת אלחנן.

השנה, הגר"י ונדרולדה  שימש כבעל תפילה בביהכ"ס המרכזי ברמת אלחנן אצל הגר"י זילברשטיין שליט"א.

אולם, לפני כמה חודשים שוחח עמו גבאי בית הכנסת המרכזי של שכונת רמת אלחנן והבהיר לו כי השנה לא יוכל לעבור לפני התיבה בבית הכנסת, בשל נאום שנשא בהפגנה של הפלג הירושלמי בגשר המיתרים.

לאחר שבוע הוא קיבל מכתב מהגאון רבי יצחק זילברשטיין, רב בית הכנסת וחבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה. הרב זילברשטיין נודע כרב שמקפיד על בין אדם לחבריו ולפיכך הוא צירף גביע כסף טהור כאות הוקרה.

במכתב הביע המרא דאתרא את תודתו לכך ש"זה עשרים שנה הוא משמש כשליח ציבור, אולם השנה לאור המחלוקת נאלץ להיפרד".

במהלך החודשים האחרונים, היו ניסיונת גישור, ובשבוע האחרון עלה החזן למעונו של הגר"י זלברשטיין והבהיר כי לא התכוון לפגוע חלילה בהנהגת הדור. הגר"י מחל והזמין אותו לגשת לפני התיבה כבכל שנה בימות ראש השנה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בס"ד

  כמה אי דיוקים
  1 הגר"י וואנדרוולדה משמש כחזן 33 שנים מאז שנת תשמ"ב!!!

  2. הוא מעולם לא פוטר מעולם הגר"י זילברשטיין לא שלח לו גביע היה נסיון של כמה בעלי מחלוקת מהפלג הבני ברקי להשפיע על הגר"י זילברשטיין שליט"א לפטר את הרב וונדרולדה בתואנה שיקרית כי הוא מדבר בזלזול נגד מרן הגראי"ל שליט"א ולאחר שהתברר שזה עלילה הודיע הגרי זילברשטיין שהוא ממשיך להיות ש"ץ אגב כל הבעלי תפילות ברמת אלחנן וכן הבעל תוקע הצביעו עץ והרב זילברשטין אמר שזכותו של כל אחד לנהוג לפי רבותיו ואל לרמת אלחנן להתערב במחלוקת שלא שייך אליהם!!

  אלחנן הרמתי |
  הגב