סערת טעמן: פרויליך נגד בוימל: ראש בראש • האזינו

לאחר שחברת טעמן הצהירה היום כי לא פרסמה ב'הפלס', עלו היום לשידור ברדיו 'קול ברמה', שני הניצים, ודיברו כל אחד מנקודת מבטו על סערת החרם ב'הפלס'. הרב בוימל: "גדולי ישראל עומדים מאחורי הפלס". הרב פרוילך: "הפלס מסיתים נגד גדולי ישראל". האזינו לראיונות הסוערים

סערת טעמן:  לאחר שחברת טעמן הצהירה היום כי לא פרסמה ב'הפלס', עלו היום לשידור ברדיו 'קול ברמה', שני הניצים, ודיברו כל אחד מנקודת מבטו על המחלוקת הליטאית.

הרב  אברהם בוימל מהפלג הירושלמי אמר בראיון לרדיו 'קול ברמה': והבהיר כי  מאחורי עיתון הפלס עומדים גדולי ישראל, "אנחנו לא מטרידים אף אחד בשעות לא מקובלות. התרגלנו שחברות מפרסמות ומיד לאחמ"כ הם שולחים מייל שהם לא מפרסמים בהפלס". אמר.

מנגד, הרב אליהו פרייליך מ'הוועד למען כבוד רבותינו' בראיון למשה לגלסנר ב'קול ברמה' דיבר בחריפות כנגד הפלס: "הם מכניסים שנאה והסתה נגד גדו"י. אנחנו לא עובדים בשיטה של איומים" – הבהיר.

לסיום אמר פרוילך, "נעדכן את הציבור מי שובר את החרם. הם ארגון טרור".

האזינו לפרויליך ובוימל (באדיבות 'קול ברמה')

כפי שפרסמנו, לאחר תקופה ארוכה של שקט יחסית, התחמם השבוע המאבק בין 'הפלס' ל'יתד נאמן'. 'הפלס' מציג לאחרונה שורה של הישגים לא רעים בתחום הפרסום, כאשר גורמים שונים החלו לפרסם בעיתון 'הפלס', המצוי תחת חרם פרסומות שהפעיל עליו העיתון המתחרה 'יתד נאמן'. ביום שישי פורסם בעיתון 'הפלס' פרסום של חברת 'טעמן', מה שגרם סערה קטנה, בעיקר בתחום האיומים.

גורמים בדגל החליטו לצאת למאבק. בתחילה נשלך מייל עלום מטעם 'מטה המאבק' אנונימי הקורא להחרים את מוצרי שמן זית 'טעמן'. לאחר יום, נשלח מייל אחר מטעם הרב מרדכי בלוי שלאחר הברור, 'טעמן' לא התכוונו לפרסם ב'הפלס' ואי לכך אין שום טעם לא לצרוך מוצרי טעמן. אלא שהיום בצהריים שלח שוב מרדכי בלוי מכתב הפוך בה נמסרה ההודעה כי כן האשמה מוטלת על 'טעמן' בלבד.
בנוסף, גם בצד השני לא שקט, גורמים בדגל התורה הודיעו  כי ילחמו כנגד מנהל  בר-כל מנחם כרמל שלטענתם "הכניס מודעות של חברות במשק לעיתונו של נתי גרוסמן, שלא על דעת המפרסמים וללא ידיעתם, ובניגוד להוראת גדולי ישראל", "הציבור החרדי צועד למערכה מחודשת: הימנעות מרכישה ומחיזוק הרשת הפוגעת. כך גם ישנה קריאה בציבור להימנעות מרכישת מוצרי חברת טעמן. כל הפרטים".  נאמר בהודעה.

בועד המאבק של עיתון 'הפלס' מבטיחים נקמה. לדבריהם, אם אנשי יתד נאמן רוצים להמשיך להאבק, נוכיח שאנו יכולים להחריף את המאבק.

בהודעה טלפונית שנשלחה לפעילים נאמר כך: מאבק ייענה במאבק, מלחמה לא נענית בשתיקה!!!!  לאחר ניסיונות חוזרים להשבת השפיות למחנה החרדי, אחרי הושטת יד לשלום מצידינו, קפצו להם נערי השוליים של הציבור החרדי והכריזו על מלחמה נגד התורה!!! פניהם למלחמה. הם רוצים מאבק. הם חולמים למחוק את ציבור בני התורה. הם מדמיינים להשתיק את דעת התורה.

אי לזאת ובשל כך, ציבור בני התורה מתאגד כולו ומחריף את המאבק ביתר שאת ובעשרת מונים, כנגד מי שנוטל מכספינו ומעז להשתמש בו כנגד רבותינו. לא ננוח ולא נשקוט. במלחמה לא ישנים אלא פועלים. החל ממחר יום שלישי ובמשך השבועות הקרובים, איש לא מוותר על זכותו הלגיטימית להביע את כבאו מול הפוגעים בו. אל תיתן להם לנסות לרמוס אותך!!