גירסת המורות: "האב נגרר להרס הסמינר"

סערת 'מאיר': במנשר מיוחד מגוללות המורות בסמינר את הדרמה מנקודת מבטן, תוך שהן יוצאות בההאשמות כלפי בנו של המנהל

הרוחות בסמינר הרב מאיר מסרבות להירגע: אך ככל שעובר הזמן ברור לכל כי המאבק נגד מינויה של הרבנית בורנשטיין כמנהלת הסמינר הוא אך ורק של גורמים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי'. יותר מכך, על פי עדויות שהגיעו ל'קוקר' במשפחתו של הרב מאיר התאגדו רובם סביב מינויה של הרבנית בורנשטיין.

היום (ה') מתפרסמת לראשונה תגובתן של המורות שחוו את הסערה שהתחוללה מבפנים. במנשר מיוחד אותו הפיצה אחת המורות הוותיקות בסמינר בין חברותיה, היא מגוללת את התרחשות הדברים מאז מינוי של הרב מאיר לנהל את הסמינר עד למינויה של הרבנית גפן – בורנשטיין.

וכך היא כותבת: "כאחת שעובדת בסמינר כבר שנים רבות ולאור הבלבול הרב ששורר ברצוני להבהיר מספר נקודות לכל המתעניינים שעדיין לא הבינו מה קורה כאן בעצם. הסמינר נוסד לפני כ-15 שנים, עקב העומס בסמינר ע״ש הרב וולף, בעצת ובעידוד הרבנים גדולי הדור שליט״א, בפועל נלקחו 3 כיתות מהסמינר והועברו למבנה אחר שנקרא סניף של הרב וולף. כעת חיפשו מנהל ולאחר חיפושים רבים ושמות רבים שהועלו נבחר הרב מאיר שגם הוא סרב בהתחלה אולם מפאת היותו איש חינוך מיוחד נתבקש ע״י גדולי הדור לעזוב את הכולל ולנהל את הסמינר".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

"כידוע הרב מאיר שליט״א שהקב״ה ישלח לו רפואה שלמה במהרה. הקפיד כל העת להתייעץ בכל עניין עם הרב שטיינמן וביקוריו התכופים מתועדים בעשרות קבצי וידאו מכל שנות קיומו של הסמינר (נא לא להתבלבל הרב מאיר לא יצא מעולם נגד גדולי ישראל ולא השתייך ח״ו לכת הרודפת אותם! הוא גם חזר והדגיש זאת למי שהאמין לשמועות שהפיצו אנשי עץ). בשנה שעברה עבר הרב מאיר ארוע מוחי ומאז לא שב לאיתנו(לצערינו ניתן לראות זאת גם בסרט שהפיץ בנו הימסור,.) מתוך דאגה לשלומו ומתוך רצון להמשיך את המפעל המשגשג, חיפשו רבות מישהו שיוכל להמשיך את דרכו המיוחדת בחינוך וביראת שמים ולא יפגום בצביונו המיוחד של הסמינר".

"בעצה אחת אתו ועם אשתו ובני משפחתו הוחלט לאחר דיונים רבים להביא את הרבנית גפן- בורשטיין תליט״א מחנכת ומנהלת דגולה עשרות בשנים להמשיך את דרכו המיוחדת בניהול הסמינר מתוך תקוה והכרה כי באם הוא יהיה כשיר להמשיך לנהל את הסמינר יוחזר לו הפיקדון בשלמות.
בכינוס שנערך אתמול בערב דבר הרב צבי דיאמנט יו״ר העמותה והסביר את המהלך הנכון לטובת ולהצלחת הסמינר".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

המורה הוסיפה: "במקום גם נכחה ביתו של הרב מאיר שנתנה תוקף לדבריו והבהירה שמשום כבוד אביה היא מחויבת לומר שדעתו ודעת המשפחה היא למנות את הרבנית בורשטיין תחיי ורק האח ששנה ופירש (כלשונה ממש) גורר את אביו במצבו העדין(שאינו מסוגל להתנגד) לביזיון מוחלט ולהרס הסמינר. בכינוס השתתפו רוב מוחלט של הצוות מורות (נעדרו פחות מ- 10 מורות!) וכמובן שגם כל הנהלת הסמינר עומדת מאחורי המינוי בגאווה ובטחון".

לסיום כתבה: "מי שביקר היום במסדרונות הסמינר היה נוכח לראות באיזו שירה וריקודים התקבלה הרבנית גפן ע״י מאות בנות הסמינר הנרגשות שזכו לקבל כזו מנהלת חשובה ודגולה שתרומם את הסמינר מעלה מעלה. וכמו שראינו מאז ומעולם "כל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל" והכלבים נובחים והשיירה עוברת – שיירת הנצח".

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמה נאים דברי מרן שר התורה שכתב עליהם וז"ל
  הנה בשנים האחרונות", כותב הגר"ח ותוקף את אנשי הפלג הירושלמי, "קמו אנשים מתוכנו ריקים ופוחזים בעלי מחלוקת ומקהילים קהילות ברבים ופוערים פיהם לבלי חוק בכל הקדוש לנו, ומדברים סרה וזלזול על גאון ישראל קודש הקודשים, גדול דורנו מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, ומערערים על הנהגתו".

  מרן שר התורה ממשיך ותוקף את אנשי 'בני תורה': "ובאמת שכל כוונתם ומזימתם לכפור במושג שגדולי הדור ינהיגו את הדור כפי שהיה ויהיה בכל הדורות, ומכריזים ואומרים אין לנו חלק בדוד ולא נחלה לנו בבן ישי איש לאוהליו ישראל הישר בעיניו יעשה".

  "ועתה הגדילו לעשות לפתוח מפלגה, אוי לנו שכך עלתה בימינו שכבוד התורה מושפלת עד שאול תחתית רח"ל וסופה מי ישורנה, איך נכניס אהבת תורה לדור הצעיר", כותב הגר"ח בכאב.

  "והנה העולם אינו הפקר", מתריע מרן הגר"ח, "וכבר אמרו חז"ל כל המבזה תלמיד חכם אין לו חלק לעולם הבא אין רפואה למכתו, וצריך להתרחק מהם פן תספו בכל אשר להם ח"ו ולא לסייע בידם בשום אופן להיות שותף למבזי ת"ח

  חנן |
  הגב
 2. רבותי רגע רגע בבקשה
  יש כאן כאלה שמנסים למחוק פרק בהיסטוריית הגלות של כלל ישראל אז באו נרענן
  ראשון ממציאי הרדיפות נגד אנשים וילדיהם היה נתי גרוסמן וחביריו
  מי אינו זוכר איך ביו השפילו את ילדי משפחות גרינימן – וציבור שהלכו לאורו של ר' חיים גרינימן ז"ל
  כולנו זוכרים איך רדפו את משפחת פינשטיין וציבור ההולכים לאורו של ר' מיכל פינשטיין ז"ל
  לא ניתן לשכוח את הרדיפות נגד משפחות פוברסקי ותלמידי ר' דוד פובדסקי ז"ל
  כולנו זוכרים את דברי הרפש שהיו מנת חלקו של הציבור הספרדי במשך שנים מעל גבי עיתנו של נתי גרוסמן וזה רק בגלל שהלכו להורו של הרב עובדיה יוסף ז"ל
  אתם מתגעים לזמנים עברו לאחר שהיום אינכם במעמד השפעה וזה מוציא אותכם מדעתכם כמאמר חז"ל הכבוד מוציא את האדם מהעולם
  הרגעו והפסיקו להשמיץ את גדולי ישראל

  שמילו |
  הגב
 3. עוד מורה גזלנית !!!
  נורבגים גזלנים ;
  יתד
  שארית ישראל
  פוניבז
  גרודנא
  ועוד ….
  גזל מקטרג בראש !!!!

  אלול |
  הגב
  • לא המפלגה
   ולא העיתון
   ולא הכשרות
   ולא הסמנרים
   שיכים למאן דהו אלא לציבור התורני חובשי בתי מדרשות ובתי כנסיות
   ומאחר ורוב רובם המוחלט של עמלי התורה רוצים שההחלטות יהיו על פי עיני העדה
   ראוי -וכך נעשה- כי החלטות הניהול יעשה אך ורק על ידי מאוריהדור מרנן ורבנן
   כל סיפור אחר אינו מענינינו לעסוק בו

   תקון |
   הגב
 4. מדובר בפושעות ואינטרסנטיות, כבר פורסם שיש שם מורות ממשפחות העסקנים ומשפחות ה"אצולה" שמנסות להשתלט על כל ההון והשלטון.
  אם כ"כ דחוף למנות מנהלת מדוע לא יקבלו מנהלת שמקובלת עליו?
  ומדוע למנות אישה שידועה בקיצוניותה ואחיזתה בליבוי המחלוקת עוד מימי חדרה?
  מדוע לא להזמין את הרב מאיר לגדו"י שישמעו את דעתו? אין ספק שמרן הגראי"ל שליט"א שסמלו מידות טובות לא היה מאפשר פגיעה קשה כ"כ והיו מוצאים דמות מקובלת ונעימה יותר.
  המורות דואגות לפרנסתן כמובן וחלקן בעמן חלק ממנגנון האליטה שדורס את כולם…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. סיפור הזוי לחלוטין,
  אני כואבת ומצרה איך לקחו סמינר עדין ולא קיצוני
  והכניסו בו בכל הכוח את המאבקים בין עץ לג'

  למה? אי אפשר היה למנות לבנתיים עוזרת מנכ"ל עדינה ולא קיצונית
  שהייתה מקובלת על כל הצדדים?

  מדברים הרבה בשם גדולי ישראל, האם באמת זוהי דעת הרב שטיינמן???
  נראה לי שעסקנים וחברי עיריה החליטו כאן מה שבא להם…

  חבל הורסים את הרב מאיר ומשפחתו
  הורסים את השם של הסמינר

  חני |
  הגב
 6. ההתלהמות והשינאה זועקת מבין השורות, לעומת שברון הלב של הרב מאיר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. כאדם שמכיר קצת את הסיפור מבפנים, אני לא יכול לסבול את השקרים /הגרסאות המעוותות שמפיצים כל הזמן בניסיון להכשיר את המהלך המלוכלך הזה, אז קצת סדר בדברים וכמה עובדות

  א. הרב מאיר הוא לא עצניק וכל דבר הוא באמת שואל את הרב שטיינמן וכאן מגיעה השאלה , מישהו שמע על הרב שטיינמן פה בסיפור (מכתב, משהו……)
  אז התשובה למי שיודע שנכנסו לרב שטיינמן בעניין והוא מיד אמר לא לעשות שום דבר בניגוד לדעתו של הרב מאיר, ומה לעשות שדעתו של הרב מאיר הייתה שרוצה את בנו במקומו כמו שאמר מספר רב של פעמים, וכשהבינו הבריונים שממרן שליט"א לא תבוא הישועה
  אז במחטף רצו לקבל ברכה מר' חיים וכתבה ביתד וכו'

  ב. הנסיון להציג את התמונה כאילו כל המשפחה תומכת במהלך ורק בנו (השנה ופירש עפ"ל)רוצה אחרת , גם זה שקר ביסודו
  אגב כל השקרים בגרסה הם מאותה מורה שאחראית לכל הבלגן והקשר בינה לבין הפוליטיקה/פוליטיקאים ידוע……. ואכמ"ל
  האמת שכל המשפחה ואשתו תחי' נגד כל זה, כי יודעים הם את דעתו וכבודו ורצונו חשובים להם ביותר חוץ מאותה "בת" שידועה ב"שינאתה" הפוליטית ובשל זה מעדיפה לומר שאביה סנילי וכל משפחתה מפגרים והראיה הפשוטה לזה הרי אשתו של הרב מאיר חתמה אתו על כל המסמכים לעירייה וכו'
  (גם היא סנילית………?????? גם עליה עובדים………….??????)
  והרב קלמנוביץ שישב אצלו בבית אתו ואם אשתו גם לא הצליח לשים לב שהוא לא במצב שמבין מה הוא רוצה ועובדים עליו וכולם שם תחת לחצים של בן אחד ששנה ופירש
  ואני תמיד חשבתי שכל המילים האלה זה דיבורים של עצניקים שאסור לחזור עליהם………..
  אז חברה תחזרו לשפיות ומספיק עם המוסר הכפול הזה מתי שמסתדר לי…. מתי שמתאים לי

  לא עצניק אבל עדיין שומר על שפיות |
  הגב
 8. ומי קבע שהוא כשיר או לא?
  בורנשטיין? זייברט? או אולי מנחם שפירא ואחותו?
  בושה. גזלנים צאו ממחננו.

  הורה לתלמידה |
  הגב