סערת מימרן: "מחרימים התחנה עד שיתנצל"

זעם בציונות הדתית בשל ההתבטאות של שדר 'קול חי' כלפי הרב דוד סתיו. עיתונאים מהמגזר הודיעו על החרמת התחנה עד להתנצלות

סערת מימרן: זעם בציונות התית על מגיש המהורה המרכזית ב'קול חי', אבי מימרן, בעקבות ההתבטאויות שלו במהלך ראיון עם הרב דוד סתיו. מספר עיתונאים דתיים הודיעו כי לא יתראיינו לתחנה עד שתצא הודעת התנצלות רשמית מטעמה ומטעם מימרן עצמו.

הכתב הפוליטי של ערוץ 2, עמית סגל, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "חיבבתי את אבי מימרן אבל לא אתראיין יותר לא אצלו ולא ברדיו קול חי כולו עד שיתנצל על האמירות המחפירות נגד הרב סתיועל רקע פרסום הקמת רשת בתי דין שתפעל לגייר את עולי ברית-המועצות הלא-יהודים החיים בישראל – שלא במסגרת מערך הגיור הממלכתי".

הפובלציסט ואיש התקשורת שמעון ריקלין צייץ ברוח דומה. "גם אני לא אתראיין, לא אצל אבי מימרן ולא ברדיו קול חי, עד שיחזור בו מהאמירות חסרות הכבוד כלפי רב. מותר לחלוק. לא כך", כתב ריקלין.

אליהם הצטרף ח"כ ינון מגל שהודיע: "גם אני לא אתראיין, לא אצל אבי מימרן ולא ברדיו קול חי, עד שיחזור בו מהאמירות המחפירות והפוגעניות כלפי הרב סתיו, שמקטבות את עם ישראל"

מנגד, חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם ש"ס, נחמניאל סבן, דורש ממימרן שלא להתנצל, ואף משגר איום במידה וכן יעשה זאת: "במידה ואתה מתנצל על דבריך כלפי מי שמרן זצ"ל שלל ממנו את התואר הרב, יותר לא אעלה לשידור אצלך", צייץ סבן בחשבון הטוויטר שלו.

כזכור, אמש התעמתו מגיש המהדורה המרכזית ברדיו 'קול חי' אבי מימרן ויו"ר ארגון רבני 'צהר' דוד סתיו בשידור חי. "אתה לא רב בישראל", אמר מימרן. הרב סתיו השיב: "אתה לא תדבר עם רב בישראל ותגיד לו דמגוגיה".

ברקע ההתנגשות עמדה ההודעה של רבנים בכירים בציונות הדתית על כך שיקימו רשת בתי דין עצמאיים לגיור קטינים. היא תיקרא בשם "גיור כהלכה. בראשה יעמוד הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים.

בין הרבנים הנוספים שייטלו חלק בהובלת בתי הדין: הרב יעקב מדן, ראש ישיבת ההסדר הר עציון; הרב ראם הכהן, ראש ישיבת עתניאל; הרב שלמה ריסקין, רב היישוב אפרת ויו"ר "אור תורה סטון"; והרב דוד סתיו,

 

במהלך ראיון שהעניק הרב דוד סתיו למהדורה המרכזית ב'קול חי' נקלע סתיו לעימות מול מגיש המהדורה אבי מימרן שהגיב לטיעוניו של סתיו: "זו דמגוגיה". סתיו: "אתה לא תדבר עם רב בישראל ותגיד לו דמגוגיה". מימרן: "אתה לא רב בישראל". בתגובה ניתק סתיו את השיחה בטריקת טלפון.

בשיחה עם 'קוקר' הסביר מימרן את התבטאותו: "מי שהעניק לדוד סתיו את התואר ״רב״ היא הרבנות הראשית. היום דוד סתיו ורבנים נוספים קבעו שהרבנות היא לא הקובעת היחידה וכי אפשר לחלוק עליה ולהסתמך על פוסקים אחרים".

מימרן הוסיף: "נהגתי כמהו, וביטלתי את קביעת הרבנות הראשית שהגדירה אותו כ״רב״ והסתמכתי על פוסק אחר בשם מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל שהגדיר את דוד סתיו כאדם שמסוכן ליהדות".

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גם אם מרן אמר מה שאמר וזכותו בודאי להגיד
  אבל וכאן האבל הגדול עתונאי יהיה מי שיהיה לא יכול לבר כך לשום רב גם אם הוא חושב מה שחושב עליו
  אסור בהחלט לבזות

  משה |
  הגב
 2. וכי מרן רבנו עובדיה עובדיה יוסף איננו יודע מה שהוא אומר? מרן הגדירו כאדם המסוכן ליהדות לצערנו אדם זה לוקח את ההלכה ומעקמה ועלולים לצאת מכך ממזרים פסולי חיתון וכו' ועלינו לבוא ולומר כאיש אחד אדם זה אינינו ראוי לטוהר רב ועושה הרבה דברים שעל פי דעת גדולי הדורות אסורים איפה מרן זיע"א שבכאלה מיקרים היה מוחה על עיקום ההלכה אוי לה לספינה שאבד קברניתה עלינו ללכת בדרכו של מרן בעוז ובגאון אדם זה מסוכן ליהדות וכפי שאמרתי עלולים לצאת מפסקיו ממזרים פסולי חיתון וכו' לפני שמשפילים את השדרן אבי מימרן יש לברר מי הוא האדם ומעשיו ודרכו ההלכתית אדם זה התיר ללכת לקולנוע וכשיש תמונה לא צנוע להוריד את הראש וכי שמענו דברים כאלה מעולם? וכך גם אותו אדם היה נוהג ללכת לקולנוע ר"ל וכי את השינויים שרוצה לעשות בגיור לא ידעו גדולי ישראל וכל הרבנים הראשיים עד כה? וכי הוא למד תורה יותר ממרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל? וכי יש בו תורה יותר מהגאון ר' יוסף שלום אלישיב זצוק"ל? וכי הוא יותר גאון מהרב שמואל הלוי וואזנר זצוק"ל וכי יש לו ידיעות בתורה יותר ממרן חכם שלום הכהן? או יותר מהרב אהרון ליב שטיינמן שליט"א ? וכי הוא יותר מהגר"ח קניייבסקי שליט"א ? או יותר מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א? או מהראשל"צ הרב משה שלמה עמאר ? וכי יש בו ידיעות יותר ממרן הגר"מ מאזוז שליט"א? ועם כל זאת לא התירו מדוע ? כי אין לפסוק כך זו לא ההלכה זה עיקוב ההלכה הודעה זאת נכתבה מתוך כאב על דרכו של אדם זה חזק ואמץ אבי מימרן

  קראו ושיפטו |
  הגב
 3. אם מר סתיו היה נבחר כרב ראשי גם אז היה מערער על סמכות הרבנות?!

  אנדריי |
  הגב
 4. אחרי שנימק נימוק תורני/אידאולוגי שלא יעז לחזור בו ולהתנצל.

  לחשוב טיפה |
  הגב