סערת שוברים שתיקה הגיעה לכנסת

פרשת "שוברים שתיקה": 6 ח"כים דרשו הבוקר: "לחקור מיד את התנהלות הפרקליטות בתיקו של דובר שוברים שתיקה"

הבוקר (יום ג') הוציאו שישה חברי כנסת מכתבים דחופים לידי היועץ המשפטי לממשלה ולידי נציב הביקורת על הפרקליטות, בדרישה שיחקרו את התנהלות הפרקליטות בעניינו של דובר שוברים שתיקה – דין יששכרוף. יששכרוף נחקר בעקבות דרישות של ארגוני ימין ושל שרת המשפטים איילת שקד על טענתו כי הפעיל אלימות כלפי מיידה אבנים פלסטיני בחברון בשנת 2014 במהלך מעצר. תיקו נסגר במהירות בעילה של חוסר אשמה, אך ניכרים כשלים חקירתיים חמורים בהתנהלות גורמי האכיפה.

ח"כ דב חנין, יוזם המכתב אמר: "הפרקליטות ממשיכה לטייח בחקירת אלימות נגד פלסטינים בשטחים. שוברים שתיקה אמרו ואומרים את האמת, שרי הממשלה שתקפו אותם הם אלה ששיקרו. הכשלים בהתנהלות הפרקליטות בחקירה הזו זועקים לשמיים, והם חייבים להיחקר מיד".

חברי הכנסת החתומים על המכתבים הם דב חנין, תמר זנדברג, איימן עודה, מוסי רז, מיכל רוזין ועיסאווי פריג'. הח"כים כתבו: "עולה חשד כי עצם ההחלטה לצאת לחקירה לאחר שמאות עדויות על אלימות חיילים מעולם לא נחקרו, הייתה החלטה פוליטית, וכי הפרקליטות פעלה ממניעים פסולים."

חברי הכנסת התייחסו במכתבם לחקירה הרשלנית של המקרה, ולסרטון שהופץ אתמול: "אתמול פורסם סרטון נוסף מחודש מרץ 2014 ובו נראה דין יששכרוף מוביל את הפלסטיני שלטענתו היכה. בסרטון נראה דין יששכרוף, מוביל פלסטיני אזוק שפניו חבולים, וכן המ"פ שנחקר וקשר המ"פ. קשר המ"פ שנכח באירוע אישר שהצילומים שפורסמו הם תיעוד של האירוע המדובר בעדות."

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קבוצת חדשות בצ'אט3000kobi@gmail.com

    סוף סוף

    קבוצת חדשות בצ'אט3000kobi@gmail.com |
    הגב