סערת תואר שני: "מנהל מטרפד החלטת המועצת"

פרסום ראשון: בסמינרים החרדים נמנעים מיישום החלטת מועצג"ת בענין לימודי תואר שני, זאת בשל מאבק שמוביל מנהל סמינר ידוע

סערת הלימודים האקדמיים בסמינרים: חודשיים לאחר שמועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אישרה את ההחלטה לשלב לימודי תואר שני במסגרת הלימודים בסמינרים בפועל באף סמינר חרדי לא החלו ללמוד תואר שני – זאת בשל מאבק שמוביל מנהל סמינר חרדי ידוע בבני ברק שנלחם כנגד החלטת המועצת – כך נודע ל'קוקר'.

גורם בסמינר מפורסם בבני ברק טוען בפני קוקר, כי בישיבה שקיימו לפני כחודשיים אצל מרן הגראי"ל שטיינמן, הוא לא אסר לימודי תואר שני והעניק אור ירוק לשלב את התכנית שתסייע לצורכי פרנסה.

אלא שכאן, התכנית ללימודי תואר שני נתקעה במשרד החינוך, הסיבה: מנהל סמינר מפורסם בבני ברק נכנס לעובי הקורה וניהל מערכה אגרסיבית מול משרד החינוך  ותקע את הפרויקט שהיה עתיד לסייע לתלמידות החרדיות, לטענת אותו עסקן, במשרד החינוך מעדיפים שלא להתעסק בתפוח האדמה הלוהט בשל הנושא הרגיש.

גם שר הבריאות יעקב ליצמן שקידם את ההחלטה לשלב לימודי תואר שני בסמינרים בהוראת מורו ורבו האדמו"ר מגור הוריד הילוך בכל הקשור לנושא הטעון ועבר לעסוק בנושאי משרדו.

מרבית הסמינרים בבני ברק וירושלים היו רוצים להתחיל בתכנית שאושרה על ידי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, אלא שבפועל שום דבר לא התקדם, ולמרות ששר החינוך נפתלי בנט היה אמור לפעול לקידום התכנית היא לא מתממשת בפועל.

אחד העסקנים שפועל לקידום התכנית טוען לקוקר כי איגוד מנהלי הסמינרים צפוי עד סוף השבוע להתכנס ולגבש תוכנית אלטרנטיבית ללא תואר שני שתהיה מוסכמת על כל מנהלי הסמינרים אך תגרע באופן משמעותי בתכנית הקודמת.

גורם באחד הסמינרים מאוכזב מכך שהתכנית המדוברת לא יצאה אל הפועל, "שוחחנו עם כמה מנהלים שכבר תיכננו לפתוח את שנת הלימודים עם התכנית המדוברת, אלא ששום דבר לא התקדם בגלל אותו מנהל סמינר". הוא טוען.

כזכור, לפני כחודשיים פורסמה ביתד נאמן מודעה שבה המועצת החסידית נתנה אישור עקרוני ללימודים אקדמיים באמצעות מזכיר המועצת הרב מרדכי שטרן, שפרסם מכתב תמיכה בנידון, הנימוק שניתן מבהיר כי במסגרת הלימודים התלמידות יתוגמלו ושכרן יעלה בצורה משמעותית.

תגובת משרד החינוך טרם התקבלה.

בשיחה עם מנהל איגוד הסמינרים הוא טוען שאין החלטה סופית בנידון וסירב להרחיב פרטים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.