סער בסיור טעון בדרום תל אביב: נמשיך את מדיניות השר הקודם, ישי

שר הפנים החדש, גדעון סער, ערך סיור טעון במתחם התחנה המרכזית הישנה ובגינת לוינסקי בדרום תל אביב • סער: "מדיניות הממשלה היא לפעול להחזרת כל המסתננים"

שר הפנים החדש, גדעון סער, ערך היום (שלישי) סיור טעון במיוחד במתחם התחנה המרכזית בדרום תל אביב. סער ביקר במקום במטרה לבחון מקרוב את האיזור המאוכלס ברובו הגדול על ידי מהגרים ועובדים זרים.

צעקות רמות הופנו לעבר סער, הן מצד המהגרים והמסתננים, שקראו 'אנחנו פליטים', והן מצד תושבי האזור המתנגדים להמצאותם של העובדים הזרים באזור.

הקהל הרב שהצטופף וביקש לחזות מקרוב בביקור השר אף החל לדחוף אחד את השני ובמקום התפתחה "תגרת קללות" בין הניצים. חגורת האבטחה סביב השר, שהורכבה מפקחי רשות ההגירה ושוטרי משמר הגבול, הצליחו להשתלט על המהומה.

במהלך הסיור במתחם התחנה, ניסה סער לשוחח עם מספר בעלי חנויות באזור ואף שמע את עמדתם של כמה מהמסתננים שהצליחו להתקרב אליו.

בתום הסיור שוחח סער עם ועד תושבי שכונות דרום תל אביב ושמע מהם על המצוקות הקשות. סער הבטיח להם כי ימשיך את מדיניות השר הקודם, אלי ישי, ויפעל להוצאת המסתננים מאפריקה משכונות דרום תל אביב ומישראל בכלל.

"זו אולי אחת הבעיות הקשות, הרגישות והטעונות שהחברה הישראלית מתמודדת איתה היום", אמר סער בתום הסיור. לדברי סער "מדיניות הממשלה היא לפעול להחזרת כל המסתננים הבלתי חוקיים למדינותיהם או למדינות שלישיות, כמובן בהתאם לחוק ולערכי ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית. מדובר בבני אדם".

סער הוסיף כי כבר נפגש עם אנשי מקצוע במשרד הפנים ועם היועץ המשפטי לממשלה ואמר כי "זו לא בעיה שמומלץ לפתור ביום אחד, ולא רצוי לפתור אותה ביום אחד, אבל יש מציאות שתושבי דרום תל אביב מתמודדים איתה וזו מציאות קשה שההתמודדות עימה קשה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.