כך מתכוננים בקומה 40 בעזריאלי לבלפור

שר החינוך לשעבר גדעון סער נצפה כשהוא מתפלפל בלשכתו בקומה ה-40 במגדלי עזריאלי בתל אביב יחד עם חסידי חב"ד { ניצוץ חסידי}

בעוד  שסקרים פוליטיים עולים חדשות לבקרים בכותרות העיתונים, ויוצרים מערבולת של עיסוק בלתי פוסק ואינטנסיבי של כל כלי המדיה בהם.

נראה השבוע מחזה מנותק מן המציאות בקומה ה 40 של מגדלי עזריאלי בתל אביב. מר גדעון סער השר לשעבר ששמו מוזכר ללא הרף כמי שיחליף את נתניהו בבליל הפרשנויות והערכות.

יושב ומתפלפל בלשכתו שעות ארוכות לא בספקולציות פוליטיות, אלו נשארו מאחורי הדלת, אלא.. בשיעור חסידות…

השיעור המרתק עסק בסוגיית "מחשבה על שליטה ושלטון" … כן, ולא מדובר היה על השלטון רק בהגה המדינה אלא בשלטון עולמי, על עולם קטן זה האדם , השיעור כצפוי גלש לסוגיות אקטואליות מרתקות.

השיעור המיוחד שנקבע לרגל יום הבהיר ח"י אלול, יום הולדתו של הבעל שם טוב מייסד החסידות הכללית ויום הולדתו של אדמור הזקן מייסד חסידות חב"ד נמשך שעה ארוכה תוך כדי דיון רחב ומעמיק במבנה הנפש של העם היהודי

 הרב אריאל למברג מזכ"ל אגודת חסידי חב"ד מספר שהשיעור השבוע היה אמור להיות כשעה אבל חרג הרבה הרבה מעבר לכך. זה מפעים לראות את התופעה שחוזרת על עצמה שוב ושוב, מאז ג' תמוז השנה אנחנו עורכים שיעורי חסידות בתורת הרבי למנכלים של משרדי ממשלה ולאישים בעלי השפעה ותמיד זה לא נגמר בשעה המקורית שנקבעה ביומן הפגישות, אלא הרבה מעבר לכך, במסגרת המבצע אנחנו מקפידים לערוך את השיעורים בתוך משרד השר או המנכל ודוקא בשעות העבודה באמצע היום בכדי שהעובדים יראו זאת ויעריכו והעובדים הבכירים כמובן מבקשים להצטרף, ואכן "טעמו וראו כי טוב הוי'" הצמא לעוד ועוד סוחף את השיעור הרבה מעבר לזמן שנקבע ולמשתתפים שנקבעו.
השיעורים הללו הינם פרי  החלטה של אגודת חסידי חב"ד בארצנו הקדושה בראשות הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב לקראת ג' תמוז השנה, לייסד שיעורים בתורת הרבי בלשכות שרי הממשלה, במשרדי הממשלה השונים ובקרב בעלי השפעה ומקבלי ההחלטות.

הרציונל, כך מסבירים באגו"ח, "מעבר למבצע התורה החשוב,  ככל שיהיו יותר מקבלי החלטות ובעלי השפעה שיחשפו וילמדו את תורת הרבי באופן קבוע, כך יהיו כלי קיבול ללמוד וליישם את הוראות הרבי בנושאים הקריטיים של שלושת השלמויות  שלימות העם שלימות התורה ושלימות הארץ".

מטבע הדברים לשיעור כזה נעשתה עבודה מתאימה לבחירת התכנים והדרך בה יועבר השיעור, השיעור נמסר על ידי כרטיסיות לימוד מרתקות של מיזם תורת חיים של צעירי חב"ד  כלי משובח דרכו מועברים המסרים באופן הרלוונטי לחיי היום יום, ומגרה מחשבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.