ספק אם בית המשפט ייתן לזקן לחזור ולהעיד

העסקה של שולה זקן עם הפרקליטות מוטלת בספק האם ייחלץ אולמרט שוב ברגע האחרון?

אתמול התפרסם כי שולה זקן סגרה על הסדר טיעון עם הפרקליטות, בה היא תעיד מחדש ותפליל בדבריה את אולמרט במשפט הולילנד, וכן במשפטים הקודמים – ראשון טורס, וטלנסקי.

התפנית הגיעה לאחר שפרקליטו של אולמרט כינה את זקן בתקשורת כ"מושחתת". האמירה הזאת גרמה לתגובה נזעמת מצידה של זקן, שהבינה שאולמרט הלך על הראש שלה ומנסה לתלות אותה בכיכר העיר, ולהסתתר תוך כדי, מאחוריה.

גם במשפט עצמו אולמרט ופרקליטיו הלכו על קו בו על זקן נופלת כל האשמה, ובכך אולמרט יוצא כמי שלא היה לו יד ורגל בסיפור.

ההחלטה על עסקת הטיעון, מגיעה בשלב מאוחר מאוד של המשפט, כשכעת כבר אוחזים בשלב הסיכומים. עדותה של זקן כבר נשמעה בכל הנושאים, וכעת צריכה הפרקליטות לשוב ולבקש מבית המשפט, דיון חוזר בעניינה.

כאן מגיעה השאלה המקכזית, האם בית המשפט יסכים בשלב כה מאוחר לשוב ולדון מחדש בעדותה של זקן. מבחינה משפטית נטו הדבר אפשרי, אך לשופטים עומדת הזכות להסכים לבקשה ולקבוע שמיעת עדות מחדש.

גם בפרקליטות עצמה, יש מתנגדים למהלך בטענה, כי בית המשפט יכול לקבוע כי מאחר ושולה זקן כבר העידה פעם אחת, הרי שכעת בעדות חוזרת היא נחשבת כלא אמינה, ומשכך אין להתיחס לדבריה החדשים.

אולמרט עצמו כוסס ציפורניים, לאחר שהיה נראה כי הוא נחלץ מציפורני הפרקליטות קמה עליו העיסקה החדשה ומאיימת להושיבו בכלא.

אולמרט בעל השבע נשמות מקווה כי גם הפעם ישחק לו מזלו והוא יחלץ מן העניין בעור שיניו. אך כאן צריך לומר, גם אם יחליט בית המשפט שלא לקבל את עדותה המחודשת של זקן, אולמרט מבחינה פוליטית מחוסל טוטאלית, אין שום סיכוי שבעולם שלאחר הפארסה הזאת מישהו יסכים לבחור בו לתפקיד כלשהוא בממשלת ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.