ספרד הוציאה צו מעצר נגד אלי ישי(וידאו)

הצו הוצא נגד בעלי תפקידים בכירים באותה עת, בהם: נתניהו, ברק, יעלון, ליברמן ועוד. במשרד החוץ זועמים: "פרובוקציה" {בעקבות אירועי המרמרה}

במסגרת מסעותיו ברחבי הגלובוס, יאלץ יו"ר 'יחד', השר לשעבר אלי ישי, לוותר מהיום על אחד היעדים הנחשקים באירופה: ספרד. הסיבה: צו מעצר שהוציא נגדו שופט מקומי על רקע חלקו בפרשת 'המרמרה'.

אמש דיווחו כלי תקשורת במדינה כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יחד עם עוד 7 בכירים שכיהנו באותה עת, נמצאים בסכנת מעצר אם יגיעו לספרד, לאחר ששופט ספרדי הוציא להם צו מעצר.

ע"פ הדיווח, שופט בית המשפט הספרדי, ג'וסה דה לה מאטה, הורה למשטרה ולמשמר הלאומי ליידע אותו אם נתניהו וששת הבכירים האחרים נכנסים למדינה, וכל זאת בגלל סנקציות שננקטו מולם בעקבות אירועי המרמרה ב-2010.

בנוסף לנתניהו ואלי ישי, כולל צו המעצר את הבכירים הבאים: שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, שר הביטחון הנוכחי, משה יעלון, השר לשעבר בני בגין ומפקד חיל הים לשעבר, האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום.

העיתוי המאוחר יחסית שבו הוצא הצו קשור בסחבת פנימית במערכת המשפט הספרדית.

במשרד החוץ זועמים מאוד על הצו. דובר המשרד, עמנואל נחשון, אמר ל'ג'רוזלם פוסט' כי "אנחנו רואים בצו המעצר פרובוקציה. אנחנו עובדים עם הרשויות הספרדיות לביטול צו המעצר. אנחנו מקווים לפתור את העניין במהרה".

בוידאו: תיעוד ההשתלטות על המרמרה

כזכור, משט המרמרה כלל 6 ספינות שיצאו מנמל בטורקיה במטרה להסיר את הסגר על רצועת עזה. על האוניות היו מאות נוסעים פרו-פלסטיניים, חברי ארגונים אסלאמיים, כגון IHH (שהיה ממארגני המשט), פוליטיקאים ומספר עיתונאים. בנוסף השתתפו במשט גם 40 שכירי חרב שהצטרפו למשט במטרה ליצור עימות אלים. ישראל סירבה לאפשר את פריקת האוניות בנמל עזה, ובמקום זאת הציעה למארגני המשט להעביר את הציוד שבאוניות לידי ישראל, וממנה, לאחר בדיקה, לעזה על ידי אנשי האו"ם והצלב האדום. משתתפי המשט סירבו והמשיכו לשוט לכיוון הרצועה.

בעקבות זאת עלו לוחמי שייטת 13 על הספינות, והשתלטו עליהן מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל. בחמש מהאוניות ההשתלטות נתקלה בהתנגדות פסיבית והיו בהן מעט נפגעים, אך במהלך ההשתלטות על האונייה הגדולה ביותר, "מאווי מרמרה", התרחש עימות אלים. חלק מהנוסעים תקפו את החיילים באלות, מוטות ברזל, סכינים, ולטענת צה"ל גם רימוני הלם, בקבוקי תבערה, וירי מאקדחים שנחטפו מהחיילים.‏ נוסעים אף חטפו חלק מהחיילים. החיילים פתחו באש לעבר התוקפים, הרגו 9 מנוסעי האונייה ופצעו 20. 10 מחיילי צה"ל נפצעו, בהם שניים שנפצעו קשה. רוב ההרוגים והפצועים זוהו עם ארגון IHH או עם ארגונים אסלאמיים טורקיים.‏

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.