ספרד: לפחות 77 הרוגים בתאונת רכבת קשה מאד – צפו בוידאו

לפחות 77 בני-אדם נהרגו אמש (ד') בלילה, לאחר שרכבת ירדה מהפסים בפרברי העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה, במחוז גליסיה שבצפון-מערב המדינה. לפחות 77 הרוגים נספרו.

כלי תקשורת בספרד דיווחו כי כ-140 נפצעו בתאונה, בהם 20 במצב קשה. במשרד החוץ בירושלים אמרו שלפי שעה אין דיווח על ישראלים שנפגעו.

צפו בוידאו:

http://www.youtube.com/watch?v=lK3SuGAO7bU
התאונה אירעה בשעה 20:41 שעון מקומי, סמוך לתחנה, מעט מצפון לעיר שנחשבת מוקד עלייה לרגל למאמינים נוצרים. בספרד דווח כי מדובר בתאונת הרכבות הקשה ביותר במדינה זה עשרות שנים, ואחת הקשות שזכורות באירופה בכלל. כל 13 הקרונות ברכבת ירדו מהפסים וארבעה מהם התהפכו לחלוטין.

הרכבת עצמה עשתה את דרכה מפרול לבירה מדריד על מסלול האקספרס ועליה 247 נוסעים. תמונות ששודרו מהמקום הראו עשרות אנשי הצלה מסביב לקרונות ההרוסים, ועשן המשיך להיתמר. חלקם פינו את הפצועים הרבים מבין ההריסות. ליד הרכבת נראו פצועים שקיבלו טיפול ולידם גופות ההרוגים, מכוסות בסדינים לבנים.

על פי הערכות, מדובר בתאונה ולא בפעולת טרור, אף שאחת מעדות הראייה סיפרה כי שמעה פיצוץ לפני הירידה מהפסים. העיתון הספרדי "אל-פאיס" דיווח מפי גורמים המעורבים בחקירת התאונה כי הרכבת נסעה במהירות של 180 קמ"ש, 100 קמ"ש יותר מהמותר באזור הנסיעה. על פי הגורמים, הרכבת הגיעה לסיבוב חד ובשל המהירות הגבוהה ירדה מהפסים.

"הרכבת נסעה כל כך מהר. נראה שהרכבת התחילה להיטלטל בסיבוב והקרונות נערמו זה על זה", סיפר הנוסע ריקרדו מונטסקו לתחנת הרדיו "קאדנה סר". "אנשים רבים נמחצו בתחתית. ניסינו לצאת מתחתית הקרונות ולצאת החוצה והבנו שהרכבת עולה באש.

הייתי בקרון השני ופרצה שם שריפה. ראיתי גופות", תיאר הנוסע את החוויה המטלטלת שעברה עליו.

האסון אירע ערב פסטיבל גדול בסטנטיאגו דה קומפוסטלה, לכבודו של ג'יימס הקדוש. דוברת ממשלת ספרד מסרה כי ראש הממשלה, מריאנו ראחוי, יגיע הבוקר לזירת תאונת הרכבת. הדוברת הוסיפה כי ראחוי קיים ישיבת חירום עם סגנו ושר הפנים.

בשבוע שעבר אירעה תאונת רכבות קשה בצרפת. שישה בני אדם נהרגו ועוד תשעה נפצעו קשה לאחר שרכבת עמוסה ובה מאות נוסעים ירדה מהפסים מחוץ לפריז. גורם רשמי בחברה סיפר כי שלושה קרונות עלו אחד על השני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.