ספר התהילים העתיק של בעל 'שבט הלוי'

סיפור מפעים על גודל קדושתו וזהירותו של מרן בעל 'שבט הלוי' זיע"א: מה קרה לספר התהילים העתיק, בשווי עשרות אלפי דולר, של מרן בעל 'שבט הלוי' שנאבד בהרי הגליל

במראות הצובאות (ל״ח ח)

והיה מואס משה בהן מפני שעשויים ליצה״ר אמר לו הקב״ה קבל, כי אלו חביבין עלי מן הכל, שעל ידיהם העמידו הנשים צבאות רבות במצרים (רש״י)

סיפר בנו של מרן הגר"ש וואזנר, הרה"ג רבי מרדכי אלימלך וואזנר שליט"א, סיפור המשקף את קדושתו והתמדתו בתורה של רבנו גם יחד: "היה זה לפני כיובל שנים, בקיץ של שנת תשכ"ט פותח רבי מרדכי אלימלך את סיפורו. "אבא שהה אז להבראה בעיר הקודש צפת ת"ו. במשך כל שעות היום היה הוגה בתורה אך שעה ביום הוקדשה לטייל ולשאוף אוויר צח, אבא כידוע שם דגש על שמירת הגוף בבריאות. כמו כן אבא היה מקפיד לקחת עמו לסיורים האלו כמה ספרי קודש, מעולם לא אירע שיצא לדרך ללא ספר כלשהו.

במהלך הטיול היה נוהג לעצור ולהשמיע דבר תורה תחת אחד השיחים, לקרוא כמה פרקי תהלים מתוך הספר וכדומה. באחד הימים הרחקנו לעלות בטיולנו אל אחד מהרי הגליל המפורסמים, הר מירון – המוכר בכינויו הג'רמק. אבא נטל עמו באותו יום לדרכו בין היתר את ספר התהלים שלו, היה זה ספר תהלים עתיק יומין, מכורך בכריכה נושנה מעוטר בפירוש של אחד מגדולי הדורות.

ספר התהלים הזה היה שווה סכום עתק… (מתוך "ולא שבט הלוי בלבד")

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.