ספר חדש חושף: טראמפ הורה לחסל את אסד

חושף  "פרשת ווטרגייט", בוב וודוורד, שוב עולה לכותרות, הפעם הוא מתכוון לפרסם את  ספרו החדש "פחד"  שמספק הצצה לנעשה בחדר הסגלגל. הבית הלבן יוצא נגד הספר: "סיפורים בדויים"

זוכה פרס פוליצר וחושף  "פרשת ווטרגייט", בוב וודוורד, שוב עולה לכותרות, הפעם הוא מתכוון לפרסם את ספרו החדש "פחד" שמספק הצצה לנעשה בחדר הסגלגל ומשרטט קווים לדמותו של האדם החזק בעולם, דונלד טראמפ.

הערב (שלישי) פורסמו קטעים ראשונים מהספר ובתוכם ציטוטים מדברים שאמר טראמפ בהתייחסו למתקפה כימית שביצעו כוחותיו של משטר אסד בסוריה. וכך נכתב בספר: "טראמפ קרא בעקבות המתקפה למזכיר ההגנה בממשלו, ג'יימס מאטיס, ואמר לו "בוא נהרוג אותו. בוא ניכנס לשם, ונהרוג הרבה מהם".מאטיס, הבטיח לנשיא לטפל בעניין אך בפועל לא עשה דבר על מנת לקדם זאת. "אנחנו לא הולכים לטפל בשום דבר מזה. אנחנו נהיה הרבה יותר שקולים", אמר לאחד מעוזריו.

קטעים נוספים מהספר עוסקים בבורתו של טראמפ, כך למשל הטיל טראמפ ספק בחשיבות של הנוכחות האמריקנית בחצי האי הקוריאני, בשל העלויות הגבוהות. "אנחנו עושים זאת כדי להימנע ממלחמת עולם שלישית", הסביר לטרמפ מזכיר ההגנה מאטיס.  לאחר אותה פגישה אמר מאטיס למקורביו כי "לטראמפ יש יכולת הבנה של ילד בן 10 או 11

דוברת הבית הלבן שרה סנדרס תקפה את הספר "פחד: טראמפ בבית הלבן" של העיתונאי זוכה פרס פוליצר, בוב וודוורד, ובהודעה שמסרה נכתב כי "הספר הזה מורכב מסיפורים בדויים, רובם על ידי עובדים לשעבר ממורמרים ומטרתו לפגוע בדימויו של הנשיא". במקביל, הגנרל ג'ון קלי, ראש הסגל של הנשיא טראמפ, הכחיש כי כינה את הנשיא "אידיוט".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.