סקירת אפשרויות הלוואה לעסקים קטנים ובינוניים

עסק הוא ארגון הפועל לשם השגת רווח לבעליו. הוא הוקם כדי לבצע פעילויות כלכליות ומטרתו לייצר החזר כספי עבור הזמן וההון המושקעים בו. העסק נועד לקיים פעילות עסקית שתניב רווח לשני הצדדים, כאשר כסף הוא המרכיב הבסיסי ביותר בבנייתו, ניהולו ושגשוגו.

רוב בעלי העסקים המצליחים ביותר בעולם, החלו את הקריירה העסקית שלהם בחזון או חלום שסחף אותם ליצירת יוזמה אישית. כדי להגשים את הרעיון שעמד מול עיניהם ולהפכו ממחשבה למציאות, נזקקו למימון בצורה כלשהי.

הלוואה לעסקים היא משאב כלכלי אשר משמש עסקים בכל נקודה אסטרטגית משמעותית, אשר תשפיע על התפתחות והצלחת העסק. זו תחנה בה עוברת כל אימפריה בתחילת דרכה.

באופן טבעי שבעל עסק רוצה להקים עסק חדש או להרחיב את פעילות עסקיו הוא פונה לבנק לקבלת הלוואה כמו שהיה נוהג אילו ביקש הלוואה פרטית. אבל היום חוקי המשחק כבר שונים ואם בעבר הבנק היה מקור המימון הכמעט בלעדי לצורך קבלת הלוואות לעסקים קטנים או בינונים, היום בפני בעל העסק עומדות אפשרויות רבות לקבלת מימון.

בעקבות שפע מקורות האשראי אף ניתן להשוות מחירים בין נותני האשראי השונים להתמקח ולהשיג את ההלוואה העסקית בתנאים הטובים ביותר עבור הצרכים של העסק שלך.

אפיקי הלוואות נפוצים לעסקים קטנים ובינונים:

הלוואה כנגד המחאות לקוחות – דרך מימון שרבים מהעסקים מתעלמים ממנה. היא קבלת הלוואה כנגד המחאות לקוחות בתור בטחון.

הלוואה מקרנות – קרנות בערבות מדינה וקרנות פרטיות מציעות לרוב תנאים אטרקטיביים ליזמים ובעלי עסקים עם אפשרויות הלוואה בסכומים גבוהים ובתנאי אשראי נוחים.

הלוואות מבנקים התומכים בהלוואות לעסקים קטנים – לאחרונה אנו עדים לפרסום מסיבי מצד מספר בנקים שהקימו ייחודיות מיוחדות בבנק שמתמחות במתן אשראי עסקי לעסקים קטנים ובינונים.

הלוואה חוץ בנקאית מחברות כרטיס האשראי – ניתן גם לקבל הלוואה מחברת כרטיס האשראי, האשראי במקרה זה מוגבל אך גם זה מקור מימון לגיטימי.

הלוואה עסקית חוץ בנקאית – ישנם בשוק מספר חברות חוץ בנקאיות המציעות הלוואות לעסקים קטנים ובינונים וניכיון צ'קים.

גיוס משקיע פרטי – ישנם מספר קבוצות משקיעים פרטיים המחפשים הזדמנויות עסקיות למתן אשראי עסקי בתמורה לריבית או מניות בחברה.

קבלת הלוואה עסקית לצורך סטארט-אפ – ישנו מספר קרנות שמשקיעות בחברות הזנק וניתן גם להיכנס לחממה טכנולוגית בעלת קשרים המאפשרת גישה נוחה יותר לקרנות השקעה כאלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.