סקירת השיטות החדשות להשתלת שיניים

משנה לשנה טכנולוגיית השתלים הופכת למתקדמת במיוחד וטכניקות חדשות צצות כפטריות לאחר הגשם. לטכניקות החדשות ישנם יתרונות רבים: הן מקצרות את הטיפול ואת זמן ההמתנה לשתל במידה משמעותית, בכוחן לחסוך מהמטופל את הכאבים הנלווים לניתוח כירורגי והן נחשבות למתקדמות ביותר בתחום רפואת השיניים. מהן הטכניקות החדשות וכיצד הן מסייעות למטופלים? לפניכם סקירה של כמה מן השיטות החדשות להשתלת שיניים.

ראשית כל נשאלת השאלה – מהם שתלים?

אם עד לא לפני זמן רב כל כך הטיפול האופטימלי להשלמת שיניים חסרות בפה היה שיניים תותבות או נשלפות, כיום עולם רפואת השיניים השתכלל וטכנולוגיית השתלים החלה תופסת מקום מרכזי. שתל הוא למעשה שורש מלאכותי, מעין בורג מתכתי העשוי מטיטניום, עליו ניתן להרכיב כתר או גשר קבוע בתום התהליך. מבחינה אסתטית הרי שמדובר בפתרון אידיאלי כמו גם מבחינת הנוחות. כדי לבחון את השיטות השונות מומלץ לפנות לד"ר ג'רי כהן למידע נוסף על השתלות שיניים ולמציאת הטיפול המתאים ביותר.

שיטת  All on 4

אחת השיטות החדישות ביותר בתחום השתלות השיניים היא שיטת . All on 4 השיטה הומצאה על ידי ד"ר פאולו מאלו והיא מאפשרת את השתלתם של 4 עד 6 שתלים בחלקיה הקדמיים של הלסת ובמרחק ממבנים אנטומיים העלולים לגרום לבעיה. בבסיס הרעיון עומד השימוש בשתלים המוטים ל- 45 מעלות כך שניתן להגיע בעזרתם לאזורים אשר עד כה היו דורשים בניית עצם. באמצעות שיטה זו ניתן לחסוך הליכים כירורגיים ולסיים עם ההשתלה באופן מהיר יותר ועם מינימום כאבים.

שתלים דנטליים קצרים

שיטה נוספת אשר הולכת וצוברת תאוצה היא שיטת השתלים הדנטליים הקצרים בעזרתה ניתן לבצע השתלה גם כאשר העצם קצרה ולא ניתן לעשות שימוש בשתל רגיל. בניגוד להשתלה רגילה בה השתלים מושתלים לעצם כמו בורג, כאן מדובר בשתלים קצרים הננעצים כמו מסמר ועליהם מורכבים הגשר או הכתר. שיטה זו יכולה לחסוך טיפולים רבים ויקרים לרבות הרמת סינוס או השתלת עצם. עם זאת, כדי לבדוק האם היא מתאימה לכם ביותר, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי.

הרמת סינוס בבלון

הרמת סינוס היא אחד הפתרונות המומלצים למטופלים ולהם חסרה עצם בלסת העליונה. אם עד היום הרמת הסינוס הייתה מבוצעת על ידי ביצוע חתך בחניכיים ולאחר מכן פתח בעצם הלסת לתוך הסינוס והחדרת חומרים המיועדים לבניית העצם החדשה, כיום ישנה שיטה חדישה אשר מאפשרת את הרמת הסינוס באמצעות בלון. הבלון מונע את הצורך בחיתוך פתח גישה גדול יותר לצד הלסת. שיטה זו מתאימה יותר בעת הרמת סינוס סגורה.

בחירת השיטה הנכונה ביותר – עניין של מקצועיות

השיטות החדשות שקיימות כיום מאפשרות למטופלים לחסוך זמן יקר ולהימנע מכאבים מרובים. עם זאת לא כל שיטה מתאימה לכל אחד ולכן יש לפנות לייעוץ מקצועי ולבחירת השיטה הנכונה ביותר בהתאם למצבכם האישי. לד"ר ג'רי כהן ישנו ניסיון רב בתחום ההשתלות ובכוחו להמליץ על השיטה הנכונה ביותר עבורכם אשר תקנה לכם תוצאות אופטימליות, אחוזי הצלחה גבוהים, עמידות ואחריות ל- 8 שנים. לפרטים נוספים בקרו באתר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.