סקר: אחת מכל שש חרדיות לומדת על זוגיות ומבנה הנפש

בסקר חדש ופנימי שנעשה על ידי המרכז היהודי לאשה היהודייה, נמצאו נתונים מפתיעים על מצב לימודי הנפש והזוגיות בבית החרדי

בסקר חדש ופנימי שנעשה על ידי המרכז היהודי לאשה היהודייה, נמצאו נתונים מפתיעים על מצב לימודי הנפש והזוגיות בבית החרדי. ונתון מפתיע נוסף: עליה חדה בלימודי הפסיכותרפיה.

הסקר שנערך בערב ראש השנה ה'תשע"ו, על ידי המרכז היהודי לאשה היהודייה- "אור חיה" בירושלים, כלל כ-500 נשים נשואות: חרדיות ודתיות, חסידיות, ליטאית וספרדיות בכל הארץ והחל מגילאי 21 ומעלה.

הנתון המרכזי, אותו מצאו הסוקרים היה על מצב לימודי הרפואה המשלימה והפסיכותרפיה ברחוב החרדי, ומסתבר שכל אשה חרדית שישית הולכת ללימודי הנפש והפסיכותרפיה.

מדובר בעליה של 18% יחסית לערב ראש השנה התשע"ב שם עמד המספר על כ- 12%. מה שעוד מפתיע בסקר: 90% מהנשים החרדיות היו רוצות ללכת ללמוד על מבנה נפש האדם, על מנת לתחזק את הזוגיות. מתוכם 70% רוצות ללכת לקורסים על פי התורה והחסידות.

הסקר שנערך מתמקד בכל לימודי הנפש על פי רוח היהדות ובקורסים הנלווים אליו: יחסים, רגרסיה וכיוצא בזה.

גב' דניאלה גולן מנהלת המרכז העולמי לאשה היהודייה 'אור חיה' בירושלים מסרה בתגובה: "אנו רואים אצלנו במרכז את העלייה הדרמטית בכל שנה באחוזי ההרשמה ללימודי רפואת הנפש על פי היהודית. האישה היהודית והחרדית מחפשת להתחבר למבנה הנפש על פי התורה ותורת החסידות ובכך להתחזק, לימודי הפסיכותרפיה הם בהחלט מקום לכך, במיוחד לבניית הזוגיות בבית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.