סקר: בליכוד לא רוצים את ברקת כיו"ר

סקר שפורסם בחדשות 10 מגלה כי במקרה של התמודדות על ראשות הליכוד יזכה ברקת ב-14% בלבד {פתיחה רעה}

ספק אם כאשר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הודיע אתמול על התפקדות למפלגת הליכוד הוא חשב על כך שרוב מוחץ של חברי מפלגת השלטון כלל אינם רוצים לראות אותו עומד בראשות מפלגתם. מסקר שנערך אתמול על ידי חדשות 10 עולה כי בקרב עתידי של נתניהו מול ברקת על ראשות המפלגה – יש רוב מוחץ לראש הממשלה נתניהו.

הנתונים המלאים מראים כי לא פחות משבעים ושמונה אחוזים בקרב הליכודניקים ירצו לראות את ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאר בתפקידו, לעומת ארבעה עשר אחוזים בלבד שרוצים להחליפו בניר ברקת. בהחלט נתון לא נעים למי שעל פי הדיווחים רואה עצמו כראש הממשלה הבא של ישראל.

נתונים דומים נרשמו בקרב מצביעי הליכוד שנשאלו מי לדעתם מתאים להיות ראש הממשלה. 78 אחוזים מקרב מצביעי הליכוד טענו כי נתניהו הוא האדם המתאים ביותר לכהן כמועמד לראשות הממשלה מטעם המפלגה, ואילו רק 14 אחוזים בלבד תמכו בראש עיריית ירושלים.

עם זאת, על פי תוצאות הסקר שנערכו על ידי פרופסור קמיל פוקס עולה כי במידה וברקת יתמודד לראשות הממשלה ולא נתניהו, הוא המתאים ביותר. מהסקר עולה כי בעוד ש-26 אחוזים מהציבור ענו כי ניר ברקת יהיה המועמד המתאים ביותר לתפקיד, רק 20 אחוזים טענו כי לפיד הוא המועמד הראוי, ואילו ראש האופוזיציה בוזי' הרצוג קיבל את תמיכתם של 14 אחוזים מהעונים. עוד כ-40 אחוזים ענו כי הם לא יודעים.

עוד עולה מתוצאות הסקר כי ראש הממשלה נתניהו הוא עדיין האדם המתאים ביותר להנהיג את מדינת ישראל. וכך, בעוד ש-47 אחוזים מהנשאלים תמכו בנתניהו כאדם המתאים ביותר, רק 16 אחוזים הביעו תמיכה ביאיר לפיד, ועוד 12 אחוזים טענו כי הרצוג הוא האדם הנכון לתפקיד ראש הממשלה. 15 אחוזים מהנשאלים אמרו כי אינם יודעים.

כזכור, ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הודיע אתמול כי הוא התפקד לליכוד וקרא לתומכיו ולעוקביו להצטרף אליו. את הדברים פרסם ברקת בסרטון בפייסבוק בו אמר, בין היתר: "לפני 15 שנה עזבתי את כל עסקיי כדי לשרת את ירושלים במשכורת של שקל לשנה. מתוך אותה תחושת שליחות ואחריות לעתיד מדינת ישראל אני מתפקד הבוקר לליכוד.

ברקת הוסיף: "במערכות הבחירות האחרונות התייצבתי ותמכתי בראש הממשלה ובליכוד. כמי שמאמין בשמירה על ארץ ישראל וירושלים מאוחדת, חיזוק הביטחון וצמצום פערים חברתיים, איני יכול לעמוד כצופה מהצד. התפקדות גדולה לליכוד תזרים דם חדש ורוח חדשה ותחזק את המנהיגות שבאה לשרת את הציבור ללא שיקולים זרים".

לדברי ברקת, "ההתפקדות תחזק גם את ירושלים ותאפשר לה לקבל את המקום הראוי לה בחלוקת המשאבים הלאומי. ירושלים היא משימת חיי. יש לנו עבודה לעשות ואמשיך לשרת את ירושלים כראש העיר לפחות עד סיום הקדנציה הנוכחית. בעתיד אקבל החלטה אם להתמודד שוב או להמשיך לשרת את הציבור ברמה הלאומית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.