סקר גילה: מה החרדים מרגישים שחסר להם בירושלים?

סקר שנערך בקרב 15,000 תושבים מירושלים, גילה מה החרדים הכי רוצים שיהיה בשכונה שלהם. רמז: לא עוד בית כנסת

סקר מיוחד שנערך לאחרונה, "בקרוב אצלנו", מגלה מה באמת רוצים תושבי ירושלים.

את הסקר ערך צוות חדשנות עירונית ירושלים בין 15,000 איש מתושבי העיר, וזאת במטרה לבדוק אילו עסקים הם היו שמחים שייפתחו בשכונתם. המטרה היא, לפי הפרסום הבוקר ב'ידיעות אחרונות', לספק מידע ליזמים ולבעלי עסקים קטנים לגבי העדפות קהל היעד שלהם.

"תושבים יודעים מה חסר להם בשכונה, בין אם זה סופרמרקט, מספרה או מסגר", הסביר ליאור שבו, מנהל הפרויקט. "מאידך, ליזמים אין מחקר שוק שיצמצם את טווח הטעות העסקית. סקר 'בקרוב אצלנו' נבנה כדי לגשר על פערי המידע כך שעסקים ייפתחו בדיוק היכן שהם נחוצים".

בשכונות החרדיות, גילה הסקר, הביקוש הכי גבוה הוא למכון כושר ובריכה. כך גם, אולי במפתיע, בשכונות הערביות.

במקום השני בכל השכונות הירושלמיות נרשם ביקוש לבתי קפה, ולאחר מכן עסקי מזון נוספים כמו גלידרייה, מאפייה ומסעדת אוכל ביתי.

עוד גילה הסקר, כי יש ביקוש גבוה ל…מאלפי בעלי חיים במזרח ירושלים. הנתונים יוצגו בשבוע הבא בכנס "עושים עסקים בירושלים", והיזמים יקבלו קורסי הכשרה, הטבות וליווי דרך "מעוף" ושירותים ומענקים דרך האגף לקידום עסקים בעיריית ירושלים.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן אמר: "עסקים קטנים ובינוניים הם מנוע הצמיחה של הכלכלה. סניפי 'מעוף', של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, פועלים לתת מענה ליזמים ובעלי עסקים בכל השלבים".

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.