סקר דרמטי: ברקוביץ מוביל משמעותית בירושלים

סקר "ישראל היום" חושף: בירושלים עופר ברקוביץ מוביל עם 28%, וצפוי להתמודד בסיבוב שני מול זאב אלקין, שקיבל בסקר 16%

אם הבחירות לראשות עיריית ירושלים היו נערכות היום, עופר ברקוביץ והשר זאב אלקין היו עולים לסיבוב השני, כך עולה מסקר מיוחד של "מאגר מוחות" שנערך עבור "ישראל היום" בקרב בעלי זכות ההצבעה בבחירות לראשות עיריית ירושלים ומתפרסם הבוקר.

מהסקר, שתוצאותיו המלאות יתפרסמו מחר במוסף "ישראל השבוע" של 'ישראל היום', עולה כי ברקוביץ זוכה ל־28% תמיכה מבעלי זכות ההצבעה בעיר. במקום השני נמצא השר זאב אלקין, שלו 16%, ואילו משה ליאון, הנתמך בידי דגל התורה, ש"ס ויו"ר ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן, מקבל 13%. בפער קטן אחריו נמצא המועמד החרדי יוסי דייטש, עם 12% תמיכה הנשענים בעיקר על מצביעי אגודת ישראל, הפלג החסידי ביהדות החרדית.

במטה של ברקוביץ, מפרשן מתי טוכפלד ב'ישראל היום', יודעים כי ההזדמנות החד־פעמית שלו לנצח היא רק בסיבוב הראשון, משום שברקוביץ מגיע לרף העליון של התמיכה בו בסיבוב הראשון תוך כדי שהוא נהנה מהפיצול בקולות של שלושת המועמדים האחרים. אחרי הסיבוב השני צפויים להתאחד כלל המועמדים סביב מי שיגיע למקום השני, ובכך להבטיח את ניצחונו. מהסקר עולה כי מדובר בזאב אלקין, שעבורו הסיבוב השני הוא למעשה נקודת ההתחלה, כשכל אלה שתמכו בליאון ובדייטש יצטרפו אליו.

בסקר בירושלים ניסו ראשי מכון "מאגר מוחות", פרופ' יצחק כץ וצוותו, לנתח את תושבי העיר על האוכלוסיות הרבות השוכנות בה בצורה המדויקת ביותר, ולכן נמשכה עריכת הסקר כמה ימים.

בעיתון צוין, לצד זאת, כי האוכלוסייה החרדית לא משתפת פעולה בצורה מיטבית עם הסוקרים במשאלים הטלפוניים, לפעמים מחשדנות ומחוסר רצון לשתף פעולה, ולפעמים מחוסר ידע לענות על השאלה למי יצביעו, אם טרם קיבלו את חוות דעתה הסופית של מועצת הרבנים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.