סקר הארץ: מהפך – יהדות התורה עוברת את ש"ס

היום שאחרי צוק איתן: סקרים שמתפרסמים היום מספקים נתונים מעודדים לנתניהו, בשורות רעות ללפיד וחדשות מצוינות לבנט. ומה במפלגות החרדיות? מהפך. כל הפרטים

המערכת הפוליטית ביום שאחרי צוק איתן: סקר 'הארץ' מגלה נתונים מפתיעים באשר להשלכות המבצע על ציבור הבוחרים.

ע"פ הסקר, אילו הבחירות היו נערכות היום היתה מפלגת הליכוד מתחזק ל-26 מנדטים, הבית היהודי מזנקת ל-17, ליברמן נחלש ומקבל 11 מנדטים , ואילו יש עתיד מתרסקת וזוכה ב-12 מנדטים בלבד.

במפלגות החרדיות נרשם מהפך של ממש כאשר יהדות התורה מתחזקת וזוכה ב-8 מנדטים, בעוד ש"ס מתרסקת ומקבלת 7 מנדטים בלבד.

עוד בסקר: מפלגת העבודה זוכה ב-14 מנדטים, 'התנועה' ב- 4, קדימה לא עוברת את אחוז החסימה והמפלגות הערביות מקבלות ביחד 14 מנדטים.

באשר למידת האמון בראש הממשלה: ע"פ הסקר נתניהו זוכה לתמיכה של 52% מהציבור, ירידה של 25% מהסקר הקודם שהתבצע לפני שלשה שבועות ובו זכה נתניהו ל-77% תמיכה.

גם סקר של ערוץ הכנסת מלמד על מגמות דומות. ע"פ הסקר, אילו היו הבחירות נערכות היום, היתה מפלגת הליכוד זוכה ב-28 מנדטים, הית היהודי -19, יש עתיד – 12, ישראל ביתנו – 9, העבודה – 15, מר"צ – 9, התנועה – 4, המפלגות הערביות – 10.

בגזרת המפלגות החרדיות: ש"ס נחלשת וזוכה ב-8 מנדטים ואילו יהדות התורה שומרת על כוחה ומקבלת 7 מנדטים.

בש"ס מודאגים מאוד מתוצאות הסקרים, אחד מחברי הכנסת במפלגה אמר ל'קוקר': "אנחנו מודאגים מאוד היות והסקר הזה הוא המשך לכל הסקרים שנעשו בחודשים האחרונים ומלמדים על היחלשות משמעותית בבחירות הקרובות. נצטרך לשבת עם החברים ולגבש דרכי פעולה כדי לעצור את הסחף כלפי מטה".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ודאי שש"ס תתרסק, לדוגמא בבני ברק לעולם אתה לא יכול לפנות לנציג של ש"ס סגן ראש, כי הוא לעולם לא יעזור לך אלה רק יפגע בך כי אתה הצבעת ש"ס, ראיה תראו מה הוא עושה לסמינר יונה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. התבוסה של ש"ס תימשך עד שיבינו שההתנהגות שלהם כלפי מרן הגר"ש עמאר
  רק פוגעת ותפגע בהם !

  רק הרב עמאר בדומה למרן זצ"ל יכול להחזיר את כל החרדים ספרדים, ואף להביא למפלגה קהלים
  חדשים ומסורתיים, וזאת במתק שפתיו, ובנועם הליכותיו, ובגדלותו התורנית שאין דומה לה.

  בדומה למרן זצ"ל.

  דניאל |
  הגב