סקר הרגלי התדלוק של הישראלים

27% מהישראלים נכנסים לתדלק רק לאחר הדלקות נורת האזהרה ברכבם

סונול חוגגת 100 שנות פעילות ומשרטטת קווים לדמותו של צרכן הדלק הישראלי
לפי הסקר שערכה החברה עולה כי 27% מהישראלים נכנסים לתחנת דלק רק לאחר הידלקות נורת האזהרה ברכבם * 71% מהנהגים מתדלקים בשירות עצמי

לרגל חגיגות 100 שנים לפעילותה, ערכה חברת סונול בדיקה מקיפה של התנהגות הלקוחות בכל הנוגע להרגלי התדלוק. סקר הצרכנים נערך באמצעות חברת rotemar שבהנהלת ד"ר אריה רותם.
מהסקר עולה כי 66.9% מהישראלים מתדלקים בתחנת דלק קבועה וכי שלושת הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת תחנת הדלק הם: המחיר (למעלה מ-80%), קירבה (קרוב ל-70%) ונוחות (48%). 27% מהישראלים נכנסים לתדלק רק לאחר הדלקות נורת האזהרה ברכבם. נתון זה אף גבוה יותר בקרב גילאי 31-40 (36.9%) ובקרב הורים לילדים (32.6%). למעלה מ-58% מתדלקים כאשר מגיעים לרבע מיכל והאחרים כשמגיעים לחצי מיכל או ביום קבוע בשבוע.
כמה ואיך מתדלקים? יותר מ-75% מהנשאלים מתדלקים מיכל מלא (תמיד או בדרך כלל), כ-17% מתדלקים בסכום מוגדר מראש ולמעלה מ-71% מתדלקים בשירות עצמי. 83.4% מהנשאלים לא נוהגים לתת טיפ למתדלקים כאשר הם מתדלקים בשירות מלא. השאר (16.6%) נוהגים לתת טיפ. באשר לבטיחות: קרוב ל-70% מעידים שהם תמיד מדוממים מנוע ועוד כ-19% מציינים שהם עושים זאת בדרך כלל. כעשירית מהמשיבים אינם מדוממים מנוע, או כמעט שלא, בעת התדלוק.
לגבי מילוי אוויר בגלגלים, יש עוד מה לשפר: 19.4% ציינו שהם ממלאים אוויר בצמיגים פעם בחודש, 36.5% מהנשאלים ציינו בין פעם בחודש לפעם בשלושה חודשים, קרוב ל-13% ציינו שהם לא ממלאים באופן קבוע או שהתקשו להעריך ו-6% לא מבצעים פעולה זו בעצמם אלא משאירים זאת לבעלי מקצוע. לשאלה "כל כמה זמן אתה בודק שמן-מים", השיבו 42.1% מהנשאלים כי הם בודקים לפחות פעם ברבעון. מעט פחות מחמישית מהנשאלים לא בודקים לעולם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.