לאחר חצי שנה – מהפך בסקרים: טראמפ מוביל על קלינטון ב 1%

בשעה שבמטה של הילרי קלינטןן כבר שכרו מטחי זיקוקים לחגיגות הניצחון שיערכו מעל ההדסון סקר של – ABC שהתפרסם לפני זמן קצר מעניק לטראמפ יתרון של – 1% על קלינטון, לראשונה מאז מאי.

בשעה שבמטה של הילרי  קלינטןן כבר שכרו מטחי זיקוקים  לחגיגות הניצחון שיערכו מעל ההדסון סקר של – ABC שהתפרסם לפני זמן קצר, מעניק לטראמפ יתרון  של – 1% על קלינטון, לראשונה מאז מאי.  יש לציין כי בשבוע שעבר, אותו הסקר הקנה לקלינטון יתרון של 12%.

טראמפ חגג את המהפך בסקרים וצייץ בדף הטוויטר שלו, "ווואו"!

ואילו בסקר הארצי של העיתון של הילרי – הושינגטון פוסט – קלינטון מובילה ב-6 אחוזים  48 מול טראמפ שמקבל 42 אחוז.

המועמד ג'ארי ג'ונסון מקבל בסקר 2 אחוז ובכך מתרסק. מי ששואב את הקולות מג'ונסון הוא דונלד טראמפ שמחזיר לחיקו את המוני הבוחרים הרפובליקנים.

טראמפ חרש אתמול את המדינה הכחולה מיישגין וערך בה 2 עצרות בחירות, הילרי לעומת זאת חורשת את פלורידה שנוטה לטראמפ היא תופיע היום ב-3 עצרות במדינה וזאת בשל הסחף לטראמפ, בפעם האחרונה שהילרי הופיעה מספר רב של פעמים היא איבדה את קולה.

טראמפ יצטרך לזכות באלקטורים של כל המדינות המתנדנדות, פלורידה אוהיו אווויה שם הוא מוביל בהפרש זעום על פני הילרי, וגם את פנסילבניה, צפון קורלניה, שם יש תיקו ויתרון להילרי. בנוסף יצטרף טראמפ לקחת מדינות כחולות כמו הניו המפשייר שם הוא מוביל, קלורדו או מיישגין  שם יש קרב צמוד.

מניתוח מפת האלקטורים באתר ABC מצביעה על כך שקלינטון מובילה בבטחה עם 278 אלקטורים – משמע, עברה את המספר הדרוש של 270 כדי להפוך לנשיאה – זאת לעומת 180 לטראמפ.

האתר של הסטטיסטיקאי נייט סילבר, "538", חוזה לקלינטון 75.2% לניצחון כשברשותה לכאורה 311 אלקטורים – מספר גבוה הרבה יותר מ-270 האלקטורים שמבטיחים ניצחון, זאת לעומת 24.8% לטראמפ עם 225 אלקטורים. כאמור, על פי נתונים אלה – הוא זקוק לעוד 45 אלקטורים כדי להפוך לנשיא הבא של ארה"ב.

לסיכום: טראמפ יכול להיות מעודד מהסקרים, אך הדרך לבית הלבן לא תהיה קלה, וזאת בשל היתרון של הילרי במספר האלקטורים.

%d7%9e%d7%a4%d7%94

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.