סקר מדאיג: מועמדת הימין הקיצוני לה פן מובילה

בשעה שהמונים צובאים על הקלפיות בצרפת, סקר עדכני שהתפרסם בעיתון הבלגי לָה ליבְּרְ מצביע על התחזקותה של מועמדת הימין הקיצוני מארין לה פן. { הבחירות בצרפת}

הבחירות בצרפת: בשעה שהמונים צובאים על הקלפיות בצרפת, סקר עדכני שהתפרסם בעיתון הבלגי לָה ליבְּרְ מצביע על התחזקותה של מועמדת הימין הקיצוני מארין לה פן.

על פי הסקר לה פן תקבל 26% מהקולות, בעוד המועמד השמרני פיון 22% ומועמד המרכז-שמאל מקרון 21%.
במיד ה והסקר אכן יתממש לה פן ופיון יעפילו לסיבוב השני – אז יוכרע מי הנשיא הבא של הרפובליקה.
  47 מיליון צרפתים יכריעו מי יהיה הנשיא החדש של צרפת. מתוך 11 מועמדים שיופיעו על הפתקים – ארבעה מהם צמודים צמודים איש אל מתחרהו. על-פי הסקרים האחרונים שהתפרסמו אמש, עולה כי מועמד המרכז עמנואל מקרון ומועמדת הימין הקיצוני מארין לה-פן מובילים בראש. אחריהם פרנסואה פיון – ראש הממשלה לשעבר שבתחילה הוביל אך נוכח פרשיות השחיתות מהימין המתון הוא ירד בסקרים, אחריו  מועמד השמאל הקיצוני ז'אן-לוק מלנשון.

על-פי שלושה סקרים, מקרון מוביל על לה-פן עם 25%, כשהיא זוכה ל-23% אחוזי תמיכה. פילון ומלנשון צמודים עם 19%. המשמעות והפחד בקרב לא מעט יהודים בצרפת היא שלה-פן מהימין הקיצוני ומלנשון מהשמאל הקיצוני יעפילו לסיבוב השני. 28% עדיין מתלבטים.

 ב-09:00 (שעון ישראל) נפתחו הקלפיות בכל רחבי הרפובליקה והבחירות, שמתקיימות בצל פיגוע הטרור של דאע"ש בשאנז אליזה בחמישי האחרון יאובטחו בידי לא פחות מ-50 אלף שוטרים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא מדאיג בכלל

  א: היא באמת לא מסוכנת ליהודים, להפך היא תילחם באיסלאם

  ב: אין שום משמעות מי יהיה הראשון בסבב הראשון, אלא רק מי יהיו השניים המובילים, ומי ייבחר מביניהם.
  למשל: אם בסבב הראשון היא תקבל את 40%, פיון 20%, מקרון 25%, ואחרים סה"כ 15%, היא ומקרון יהיו בסבב השני, ואם כל מצביעי פיון ואחרים יצביעו בסבב השני למקרון (מה שסביר מאד), אז היא תישאר עם 40% ומקרון יקבל 60% וינצח.

  שלמה |
  הגב