סקר מכון סמית: יש להעביר את משחקי הכדורגל לימי חול

לפי סקר שערך מכון סמית, 63% מכלל האוכלוסייה היהודית הבוגרת סבורים כי יש להתחשב בשחקני הכדורגל שומרי השבת, ולהעביר אותם לימי חול

אחרי שדיווחנו כאן ב'אקטואליק' על יוזמה של רבנים ועסקנים להעביר את המשחקים מימי שבת לימי חול, ולאחר שפורסם השבוע כי הפעיל ברוך מרזל הסתובב בבתי רבנים עם חוברת שמראה כמה חילולי שבת יש בכדורגל, סקר חדש שמתפרסם הבוקר מראה שרוב הציבור הישראלי אכן תומך באי קיום המשחקים בשבת.

כאן יש להדגיש כי יש הרבה שחקנים שומרי שבת שלא משחקים בליגה הגבוהה, בגלל חילולי שבת, אלא משחקים רק בליגה הנמוכה, שם המשחקים נערכים בימי שישי או ביום חול.

הסקר של מכון סמית, שהוזמן על ידי 'התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית', קובע כי 63% מכלל האוכלוסייה היהודית סבורים כי יש להתחשב בשחקני הכדורגל שומרי השבת ולא לקיים את המשחקים עד לאחר צאת השבת.

58% סבורים כי יש להתחשב באוהדי הכדורגל שומרי השבת ולדחות את המשחקים לצאת השבת.

58% טוענים כי אם משחקי הכדורגל יתקיימו רק בימות חול ולא בשבת, המהלך לא יפגע בהם והם יצפו גם בימי חול במשחקים.

נזכיר כי שרת התרבות מירי רגב אמרה לאחרונה שהיא לא תתן יד לחלל שבת והיא מעידפה לראות את המשחקים בימי חול.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לתוצאות הסקר של מכון סמית, ואמר כי "הסקר קובע בבירור שרוב העם תומך במאבקם של שחקני הכדורגל ובני משפחותיהם לשמור את השבת. לא יעלה על הדעת שבמדינה יהודית יעמידו אנשים בפני שתי אופציות או לשמור את השבת או להתפרנס. אני קורא לחבריי השרים וחברי הכנסת לעמוד על הזכות הבסיסית של השחקנים לנוח בשבת, וזאת בהתאם לסעיף מפורש בהסכמים הקואליציוניים שלא נפגע בשומרי שבת ובפרנסתם".

עוד אמר סמוטריץ': "אתמול נפגשתי עם השחקנים בכנסת והגישו לי את העצומה עליה חתמו מאות שחקנים הקוראת לראש הממשלה לא לכפות עליהם את קיום המשחקים בשבת. הבטחתי להם שאעשה כל אשר ביכולתי על מנת שהחלטה רעה כזו לא תעבור.

"אם ההתאחדות לכדורגל החליטה להזיז את המשחקים המרכזיים משבת לימים ראשון שני אך ורק משיקולי רייטינג, אין שום היגיון ואין שום הצדקה מוסרית לכפות על קיום יתר המשחקים בשבת עצמה בניגוד לאמונתם של השחקנים ובניגוד לזכויותיהם המוקנות להם על פי "חוק שעות עבודה ומנוחה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.