המפץ שישנה את פני הפוליטיקה בארץ?

סקר שמתפרסם בעיתון 'הארץ' מעלה כי מפלגה בראשות אשכנזי, כחלון וסער, תצליח לחולל את הבלתי-יאמן ולגבור על נתניהו {כאב הראש של נתניהו}

כאב ראש לנתניהו או עוד תרחיש חסר סיכוי בעונת מלפפונים? סקר שערך מכון 'דיאלוג' ומתפרסם הבוקר בעיתון 'הארץ' מלמד כי לראשונה קיים תרחיש פוליטי שבאמצעותו יהיה ניתן לנצח את נתניהו בבחירות לכשהן יתקיימו.

ע"פ הסקר, מפלגה בראשותם של הרמטכ"ל לשעבר – גבי אשכנזי, שר האוצר בהווה – משה כחלון ובכיר הליכוד שפרש – גדעון סער, תזכה ב-23 מנדטים לעומת 22 בלבד בהם תזכה מפלגת הליכוד בראשות נתניהו.

הכותרת האמיתית העולה מן הסקר היא לא העובדה שנתניה יקבל מנדט פחות מאשר הרשימה המדוברת (ב2009 נתניהו קיבל מנדט פחות מלבני ו'קדימה' – ועדיין הקים ממשלה) אלא שהרשימה תגרום לגוש הימין לאבד 7 מנדטים מכוחו – מה שיהפוך את משימת הרכבת הממשלה ע"י נתניהו לבלתי אפשרית.

ע"פ הסקר, כך תראה חלוקת המנדטים במידה ואשכנזי יחבור לכחלון וסער לצוך הקמת מפלגה: המחנה הציוני – 15, יש עתיד – 13, הרשימה המשותפת – 13, הבית היהודי – 10, ש"ס – 7, יהדות התורה – 7, מרצ – 5, ישראל ביתנו – 5.

ומה מידת הסבירות של מפץ שכזה? בחודשים האחרונים נפוצו שמועות במערכת הפוליטית על חיבור אפשרי בין כחלון לסער, חיבור שלא נשלל על ידי האחרון. אולם כניסתו של אשכנזי לזירה עשויה לחולל מפץ של ממש ולנצח, כאמור, את הבחירות.

יכול לשנות את תמונת הגושים. אשכנזי. צילום: פלאש 90
יכול לשנות את תמונת הגושים. אשכנזי. צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.