סקר מצביעי הבית-היהודי: לא מתחרטים על הצבעתם, מעדיפים את לפיד על החרדים, "בנט ואורבך מייצגים את דעותינו"

בסקר פאנלס פוליטיקס שעסק בהצבעת תומכי הבית היהודי עולה כי- ברית בנט-לפיד היא הברית המועדפת ביותר על בוחרי הבית היהודי. הברית ביניהם זוכה ל-%33 תמיכה, בעוד שברית עם החרדים זוכה ל-%25 בלבד.

נציגי הבית היהודי שהציבור הכי מזוהה עם עמדותיהם הם השרים בנט אורבך וחברת הכנסת שקד.

כך הוצג בסקר, שהוכן עבור תכנית 'הצוללת' של ערוץ הכנסת, והשבוע עסקה ביו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, הסקר בוצע על נשאלים מציבור בוחרי הבית היהודי.

לפי תוצאות הסקר, 28%  מכלל הנשאלים מזוהים עם בנט. השר אורי אורבך יו"ר סיעת הבית היהודי וח"כ איילת שקד, זכו ל-17% כל אחד, השר אורי אריאל ל-13%, ח"כ אורית סטרוקל- 10% וח"כ ניסן סלומיאנסקי 5% .

מפילוח הסקר, שהופיע בעלון 'מצב הרוח', מסתמן כי המצביעים הדתיים-לאומיים רואים בבנט ואורבך את מייצגי דעותיהם. המצביעים החילוניים והמסורתיים רואים את בנט ושקד כמייצגי דעותיהם, ואילו החרד"לים סוברים כי השר אריאל וח"כ אורית סטרוק הם המייצגים אותם.

אחוז המצביעים המתחרטים על הצבעתם לבית-היהודי, ירד באחוז אחד מסקר קודם ביוני האחרון – מ-14% ל- 13% .  בעוד אחוז הלא-מתחרטים עלה מיוני בחמישה אחוזים, מ- 58% ל- 63%.

בשאלה על המניעים לבחירה בבית היהודי, נחלק הציבור בדעותיו כחצי- חצי : %52 בשל המצע המדיני של המפלגה ו-%46 בשל הצביון המסורתי/דתי.

אולם פילוח הנתונים הנחשף כאן מראה כי רוב המצביעים החילוניים והמסורתיים הצביעו בגלל הגיוון הימני של המפלגה, בעוד מרבית הדתיים-לאומיים והחרד"לים הצביעו בגלל הכיוון הדתי-מסורתי.

המסע התקשורתי הנרחב של הליכוד נגד הבית היהודי בנושא שחרור המחבלים לא ממש שיכנע את מצביעי הבית-היהודי. %88 מבוחרי הבית היהודי מגדירים את ההתנהלות של בנט בנושא שחרור המחבלים בין טוב לבינוני, ורק 12% מגדירים זאת כתפקוד גרוע. בנוסף, 62% ממצביעי המפלגה מאמינים לגרסת בנט בסוגיית שחרור המחבלים, לעומת15% בלבד המאמינים לגרסת נתניהו. בציבור הכללי, הספין התקשורתי הצליח יותר: %27 מכלל הציבור מאמינים לגרסת נתניהו, מול %24 המאמינים לגרסת בנט. אולם כשליש מהציבור לא יודעים להחליט מי מהשניים דובר אמת.

לפי תוצאות הסקר, אם הבחירות היו מתקיימות כיום, הבית- היהודי הייתה מקבלת 16 מנדטים. הליכוד מקבל 30 מנדטים, העבודה 17, יש עתיד 13, מרצ 11, ש"ס 9, יהדות התורה 6, התנועה 5, חד"ש 4, בל"ד 4, רע"מ- תע"ל 3 וקדימה 2.

בשאלה נוספת שהוצגה בסקר, %66 מהציבור קבעו כי לא צודקים אלו שאומרים שבנט צריך להחליט אם הוא שר בממשלה או חבר באופוזיציה.

עוד עולה מהסקר, כי ברית בנט-לפיד היא הברית המועדפת ביותר על בוחרי הבית היהודי. הברית זוכה ל-%33 תמיכה, בעוד שברית עם החרדים זוכה ל-%25 בלבד.

תמונה ראשית- פלאש 90

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הלשם היה חברותא של הרב קוק, והרב קוק היה הרב שחיתן את הרב אלישיב…
  איזה קשקוש כתב כאן זה שלפניי…

  אלי |
  הגב
 2. תמיד ידעתי מי הם ה"לשם" סבו של הרב אלישיב אמר על אברהם יצחק הכהן קוק ימח שמו שעוד לא נברא סבון שינקה את הטומאה שלו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. התגלה פרצופם האמיתי של הכיפות הסרוגות הם רשעים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. כשיזרקו אותם מיהודה ושומרון לטובת מדינה פלסטינית, רק אחרי שיקבלו את המכה שלהם, כמו בהתנתקות, אז הם יבינו מה זה בית של גויים….

  דוד |
  הגב