סקר: הישראלים נגד כניסת החרדים לקואליציה

עוד בסקר: רוב הציבור הישראלי לא מרוצה מתפקוד נתניהו.

בסקר שערך מכון 'פאנלס פוליטיקס' עבור ערוץ הכנסת קובע: רוב הציבור הישראלי נגד כניסת המפלגות החרדיות לקואליציה.

השאלה הראשונה שהופנתה, האם נתניהו צריך לפעול להכנסת המפלגות החרדיות לקואליציה גם במחיר פרישת סיעות כמו 'יש עתיד או 'ישראל ביתנו', שישים ושלושה אחוזים התנגדו לכניסת החרדים לעומת עשרים וארבעה אחוזים בעד המהלך.

האם הקואליציה הנוכחית תצליח לשרוד את מושב הכנסת הנוכחי או שבמהלכו יוכרז על הקדמת הבחירות? ארבעים ושניים אחוזים ענו כי הקואליציה תשרוד את מושב החורף לעומת ארבעים אחוזים שענו כי הכנסת תכריז על בחירות במהלכו של המושב הקרוב.

על השאלה החוזרת על עצמה מדי סקר, מי הראוי ביותר בעיניך להיות ראש ממשלה, לא התקבלו הפתעות והרוב, 24 אחוזים ענו כי נתניהו הוא עדיין הראוי ביותר. אחריו נפתלי בנט עם 12 אחוזי תמיכה, אחריו הרצוג ולבני עם 9 אחוזים, גדעון סער וכחלון עם 6 אחוזי תמיכה. לפיד חותם את הרשימה עם 4 אחוזי תמיכה בלבד במועמדותו לכהן כראש ממשלה.

האם אתה מרוצה מהאופן שבו ממלא כל אחד מהאישים הבאים את תפקידו? גם כאן לפיד בתחתית הרשימה כאשר 74 אחוזים לא מרוצים מתפקודו לעומת 22 אחוזים שמרוצים. נתניהו גם הוא לא זוכה לאהדה גדולה, 63 אחוזים לא מרוצים מתפקודו לעומת 35 אחוזים המרוצים. ציפי לבני זוכה ל-26 אחוזי תמיכה לעומת 66 אחוזים שאינם מרוצים מתפקודה. נפתלי בנט עם 38 אחוזי תמיכה לעומת 56 אחוזים שלא מרוצים מהתנהלותו, יו"ר האופוזיציה סוגר את הרשימה עם 32 אחוזי תמיכה לעומת 54 אחוזים שאינם מרוצים מתפקודו.

האם אתה תומך בהקדמת הבחירות לכנסת? 51 אחוזים מתנגדים להקדמת הבחירות לעומת 30 אחוזים מהציבור המעוניינים בבחירות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.