סקר פנימי: ליאון מנצח את אלקין

סקר פנימי שערך 'הליכוד' בירושלים מגלה: משה ליאון מנצח את אלקין בהתמודדות על ראשות העיר

אתמול, אחרי החלטתו של ח״כ דודי אמסלם שלא להתמודד לראשות העיר ירושלים, השר זאב אלקין אמר ל'אקטואליק' כי הוא מתכוון להתמודד לראשות העיר והוא מצפה לקבל את תמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנהיגי הציבור החרדי.

אבל כנראה שלא הולך הכול חלק ולפי התכניות שלו: סקר שמפרסם הבוקר 'ידיעות אחרונות', שהוזמן על ידי הליכוד, מראה על נצחונו של משה ליאון, מועמד עצמאי, על ההתמודדות לראשות העיר.

הסקר מגלה כי הקרב בין משה ליאון לזאב אלקין צמוד מאוד. על פי הסקר שערך מכון המחקר "מאגר מוחות" בקרב 1,002 תושבי ירושלים (סקר לא אינטרנטי), אם במרוץ לראשות העירייה יהיו שלושה מועמדים בלבד, המועמד משה ליאון זוכה ב-21% תמיכה; המועמד החולני עופר ברקוביץ' (תנועת "התעוררות") זוכה גם הוא ב-21% תמיכה, ואילו השר לענייני ירושלים אלקין מקבל 17% בלבד. 40% טרם החליטו.

לעומת זאת, אם ייערך קרב ראש בין אלקין לליאון, דבר שבכל מקרה לא נראה שיקרה, זוכה אלקין ליתרון עם 26% תמיכה לעומת 24% לליאון, כאשר 50% השיבו שטרם החליטו, או שאינם יודעים למי יצביעו.

בשאלה נוספת הוצגו לנסקרים שמות של מועמדים נוספים. במקרה הזה גובר משה ליאון על שני מועמדי הליכוד: 10% תמיכה בליאון, 8% באלקין ו-3% בלבד הביעו תמיכה באמסלם. אמסלם, כאמור, כבר הודיע בתחילת השבוע כי החליט שלא להתמודד לראשות עיריית ירושלים, וההערכה היא כי הגיע להחלטה הזו בעקבות אחוזי התמיכה הנמוכים שהוא מקבל.

עסקן ירושלמי אומר ל'אקטואליק': "ליאון ואלקין הם שני המועמדים בעלי רוב הסיכויים להיבחר לראשות העיר ירושלים, אם יקבלו את תמיכת הציבור החרדי במלואו. אלא שאם עד היום חשב ליאון שהציבור החרדי איתו, כעת, עם התמודדתו של אלקין לראשות העיר ירושלים, יתכן ואלקין יהיה מי שיקבל את תמיכת הציבור החרדי, כי אלקין ידוע כידיד הציבור החרדי".

ראש הממשלה נתניהו יתמוך כצפוי במועמדות של אלקין. אלקין נחשב כמקורבו שנים רבות והוא אף מקווה שראש הממשלה ישפיע על המפלגות החרדיות שיתמכו בו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.