סקר רחוב: האם חילונים טעמו דף גמרא? – צפו בוידאו

 

ישיבת 'פתחי עולם' לחוזרים בתשובה תקיים בימים הקרובים יום פתוח ובכך תפתח בפני חילונים וחוזרים בתשובה טריים חלון הזדמנויות מיוחד להיכרות עם עולם התוכן היהודי.

ישיבת 'פתחי עולם', הפונה לקהל יעד בעל אוריינטציה אקדמית, מאפשרת לאנשים שאינם יכולים לקחת פסק זמן מוחלט משגרת חייהם, להעשיר את עולם התוכן היהודי שלהם במקביל להמשך לימודים או עבודה חלקית. קהל הלומדים בישיבה הינו מגוון וכולל אברכים לצד בעלי תשובה בשלבי התקרבות שונים.

על מנת לקדם את היום הפתוח, הופק סרטון מקורי ומשעשע, המביא לידי ביטוי את עולם המושגים הישראלי בכל מה שנוגע לעולם התוכן היהודי – דף גמרא. עוברים ושבים במרכז ירושלים נשאלו "מה יותר מתוק מדף גמרא?", והתשובות היו משעשעות על גבול הביזאריות, חלקן מפתיעות ומעוררות חיוך.

חלק מהנשאלים הסכימו, להפתעת המראיין, כי אין דבר מתוק יותר מדף גמרא. אחד הנשאלים הציע להוסיף סוכר כדי להמתיק עוד יותר את דף הגמרא, אחר השיב כי יותר מתוק מדף גמרא הוא שני דפי גמרא. נסקרים שלקחו את הסקר ההומוריסטי ברצינות, העידו כי אין להם מושג בעניין הזה.

מי שעומד מאחורי הסרטון הויראלי הזה הוא צוות ניו-מדיה בחברת WeBetter החרדית, העוסקת בקידום עסקים, ארגונים ועמותות ברשת. "ביקשנו לחשוף את המצב בשטח בקריצה חיובית", מסביר שמואל דרילמן, ממנהלי WeBetter. "בדקנו את התגובות של העוברים והשבים ולא הופתענו מהתשובות שקיבלנו: יש בורות מוחלטת בציבור הישראלי בכל הנוגע ללימודי יהדות, לצד סקרנות ונכונות להתחבר ולבדוק את העושר הרב אותו יש לעולם הספרים היהודי להציע. הצופה האינטלקטואלי יסיק את מסקנותיו ויבחן את עצמו, האם הוא יודע מהו טעמו של דף גמרא, ואם לא יודע, לבטח יבקש להתעניין ביום הפתוח של ישיבת פתחי עולם".

מה יותר מתוק (5) מה יותר מתוק (6) מה יותר מתוק (8) מה יותר מתוק (4) מה יותר מתוק (1) מה יותר מתוק (2)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.