סריקת תמונות – שחזור ושימור של זיכרונות

למי מאיתנו אין בבית אלבום תמונות ישן, מצהיב אפילו, ובו תמונות ישנות שלו ו/או של בני המשפחה? מי מאיתנו לא מכיר את הסיטואציה של להסתכל בתמונות האלה ולהצטער שלחלקן יש "אוזני חמור", שחלקן דהו עד כדי כך שכמעט אי אפשר לזהות את מי שבתמונה או שנשרטו בצורה שעושה עוול לצילום? בדיוק כדי למנוע ממקרים כאלה לחזור ולקרות וכדי לאפשר לכם ליהנות גם עוד הרבה מאוד שנים מהתמונות הישנות, המציאו את התחום שנקרא סריקת תמונות.

איך סורקים תמונות?

סריקת תמונות מתבצעת באמצעות סורק מיוחד, ולא כזה שנמצא היום בהרבה מאוד מקומות עבודה או בבתים, אלא כזה המותאם לביצוע הפעולה הספציפית הזאת. מדובר בסורק בעל יכולות טכנולוגיות מתקדמות, אשר סורק את התמונה בלי לפגוע בכלל באיכות. התוצאה – לאחר הסריקה מתקבל קובץ ממוחשב שנראה בדיוק כמו התמונה ואפילו טוב יותר, שכן ברוב המקומות בהם ניתן לבצע סריקת תמונות מבצעים גם תיקון של התמונה לפני הכנסתה לסורק.

שימור של זיכרונות ישנים

עם סיום סריקת התמונות מקבלים את התמונה כקובץ ממוחשב על גבי זיכרון נייד (דיסק און קי), אשר בלחיצת כפתור אפשר להעביר למחשב. כשהתמונה נמצאת כקובץ על המחשב – אם לא מוחקים אותה אפשר ליהנות ממנה גם אחרי הרבה מאוד שנים.

באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת הזאת שקיימת היום, אפשר לסרוק תמונות מאלבומים שלמים ולהבטיח שימור של הרבה מאוד זיכרונות, ובעיקר אלה המשפחתיים.

איך בוחרים מעבדה לסריקת תמונות?

יש היום הרבה מאוד מעבדות המתמחות בתחום של סריקת שקופיות ותמונות. את הבחירה מומלץ לעשות על סמך קרבה לבית (או למקום העבודה) ועל סמך המלצות, על מנת שאפשר יהיה להעביר את התמונות ולקבל אותן בחזרה יחד עם הדיסק כמה שיותר בקלות. כמובן שחשוב מאוד לברר אם למעבדה שאיתה אתם מעוניינים לעבוד יש ניסיון בתחום הזה של סריקת תמונות, וכדאי מאוד גם לבקש לראות עבודות שביצעה בעבר. אם תוצג בפניכם תמונה ממוחשבת איכותית, היינו – תמונה לא מפוקסלת אשר רואים בה הכל בצורה חדה וברורה בצבעים אמיתיים – אתם יכולים להיות בטוחים כמעט במאת האחוזים שגם אתם תוכלו לשמר את הזיכרונות האישיים והמשפחתיים שלכם בצורה הטובה ביותר.

אגב, אם אתם מתכננים להביא את התמונות שלכם למעבדה לצורך סריקת תמונות ואם יש לכם שקופיות בבית – יש סיכוי טוב שבאותה מעבדה יוכלו לסרוק גם את השקופיות שלכם. בהצלחה!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.