ס"ת לאמא של דודי • גלריה

פתח תקוה לבשה חג: מאות אנשים, השתתפו בערב חג השבועות באירוע חגיגי ומפואר לרגל הכנסת ספר תורה מהודר לקהילת 'בית אבא', תרומת הגב' דבורה דרוק שתחי' לעילוי נשמת אביה, הרב שלמה זלמן זילברשלג ז"ל, מחשובי חסידי באיאן.

 

רבני העיר ונציגי הציבור לצד מאות מתושבי העיר פתח תקוה השתתפו בהכנסת ספר תורה מפוארת לקהילה הצעירה "בית אבא"

 

פתח תקוה לבשה חג: מאות אנשים, תושבי מרכז פתח תקוה והסביבה, השתתפו בערב חג השבועות באירוע חגיגי ומפואר לרגל הכנסת ספר תורה מהודר לקהילת 'בית אבא', תרומת הגב' דבורה דרוק שתחי' לעילוי נשמת אביה, הרב שלמה זלמן זילברשלג ז"ל, מחשובי חסידי באיאן.

טקס סיום כתיבת האותיות נערך בבית משפחת דרוק בבני ברק ובו השתתפו חברי קהילת 'בית אבא', בני משפחת התורמת ונכבדים. תהלוכת ספר התורה יצאה מכיכר ערים תאומות לכיוון היכל בית הכנסת בליווי עשרות מילדי הקהילה ועשרות ילדים נוספים בליווי כוחות משטרה והצלה. הרחובות שבהם עברה התהלוכה נסגרו לתנועה בשעת האירוע.

באירוע המכובד השתתפו הרבנים הראשיים של פתח תקוה ורבני השכונות והקהילות, מכובדים רבים ומאות תושבים.

כוחנו באחדותנו

חברי הקהילה ובני משפחת התורמים הנכבדים, התכנסו לאחר האירוע באולם האירועים ציפורי קלאס בבני ברק לסעודת מצווה ולציון האירוע הגדול הזה, המציין אבן דרך משמעותי בהתפתחות הקהילה. עו"ד שמעון גרוס, ממקימי הקהילה, הנחה את האירוע והתכבד לשאת דברי פתיחה נרגשים.

בדברים שיצאו מן הלב, הודה עו"ד גרוס לחברי הקהילה על שנרתמו לעזור ולסייע בהקמת המפעל הקדוש, וציין את כוח האחדות המאפיין את חברי קהילת 'בית אבא'. כמו כן תיאר את השתלשלות העניינים והסייעתא דשמיא שהביאה את הקהילה בתוך שלושה חודשים בלבד למקום מכובד בפתח תקווה.

אחריו נשא דברים הרב ברוך צבי גרינבוים, ראש ישיבת דרך ה', שדיבר על מעלותיה הייחודיות של הקהילה, כפי שהוא מכיר אותה, ועל העמלים לפרנסתם שהיו "ממעתיקי השמועה איש מפי איש עד משה רבנו".

רבנים ונכבדים שנטלו חלק באירוע נשאו דברי ברכה וביניהם המרא דאתרא הגאון הרב מיכה הלוי שליט"א שנשא דברים מאלפים; הרב צבי אלימלך הורביץ שליט"א אשר מלווה את גרעין הקהילה טרם היווסדה בעצה ותושיה, סיפר בין היתר על אודות היכרותו הקרובה עם חברי הקהילה.

הרב מיכאל שוהם שליט"א והרב צבי יהודה לאו שליט"א, מרבני העיר, כיבדו בנוכחותם את האירוע. הרב קמינר שליט"א והרב קורניק שליט"א, מרבני ישיבת "שלהבת החינוך", אשר מלווים את קהילת 'בית אבא', כיבדו אף הם את האירוע בנוכחותם.

הרב מנחם שוורץ, מנהל היחידה לחינוך חרדי בעירייה, שאף סייע לטובת האירוע התייחס בדבריו לתופעה המבורכת של בית אבא ושמירה על מסורת בית אבא ולפעילות העניפה המתרחשת בקהילה. מ"מ ראש העיר, הרב אוריאל בוסו, העיד כי הוא לא מכיר קהילה שהתפתחה בצעדים כה משמעותיים בזמן כל כך קצר. חבר הכנסת הרב יעקב אשר התייחס למאפיינים הבולטים של הקהילה הצעירה והמגוונת ועמד על הצורך בהקמת קהילות שכאלו תוך שמירה על המסורת והצביון ושילוב התפילות עם קביעת עיתים לתורה.

הרב דודי זילברשלג, ממשפחת התורמת, סיפר על אביו שלע"נ נכתב ספר התורה ותיאר במילים חמות את שיוכו של אביו למקום תפילה וחשיבות קביעת מקום התורה. הוא ציין כי בהיכרות קצרה עם קהילת בית אבא הוא התרשם שזהו המקום המתאים להכניס ספר תורה שנכנס לע"נ אביו.

בנה של התורמת, איש התקשורת עוזר דרוק נשא נאום מרגש בשם המשפחה והודה לאמו, הגב' דבורה, על תרומתה להמשך חיי התורה ולהחזקת "עץ החיים" ועל הזכות הגדולה שנפלה בחלקה.

elta1zms etcc05pz f9cmd4rm fe52nlvh h9fmvgbk h047cp0q hr53rp33 i1ekt8i1 iowlca4o jqpu1pdi 9flcxvm0 9h2t5f3g 9ksbdog0 95jlbdj6 216ncca9 a861nhca abhpelvg

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.