עבודות בשחקים למניעת תקלות עתידיות

חברת החשמל מבצעת עבודות בעזרת מסוקים ומצלמת אינפרא-אדום הממוקמת בחזית המסוק- לאיתור וזיהוי פגיעות וכשלים בקווי החשמל – למניעת תקלות והפרעות עתידיות ברשת

במסגרת עבודות תחזוקת ושיפור רשתות החשמל מבצעת חברת החשמל עבודות בסיוע מסוקים עליהם מותקנות מצלמות אינפרא אדום לאורך עשרות קילומטרים של קווי החשמל – לאיתור פגיעות וכשלים על קווי המתח-העליון ולתיקונן טרם יתרחשו תקלות והפסקות חשמל.
בחזית המסוק, הטס לאורך תוואי קווי החשמל, מותקנת מצלמה תרמית המצלמת את הקו, את העמודים והציוד שעליהם ומשדרת בשידור חי למסכים הנמצאים בתוך המסוק. בתוך המסוק נמצאים שני טכנאי חברת החשמל שצופים במסכים ומזהים כשלים, פגיעות, התחממויות בתיילי החשמל, בעמודי החשמל וברכיבים שעליהם. עם זיהוי וגילוי הבעיה – טכנאי חברת החשמל ממפים את מיקומה המדויק ומדווחים על כך לטיפול ותיקון צוותי התיקונים של החברה. המצלמה יכולה למפות ולאתר כשלים ברמת דיוק גבוהה ממרחקים של עד 150 מטר ובמהלך העבודה סורקים תוואי של קווי חשמל לאורך של עשרות קילומטרים.

על גבי המסכים מוצגות תמונות תרמיות עם שלל צבעים שכל צבע מייצג טמפרטורה אחרת של הקו. נקודה או סימן אדום על המסך מתריעים על כשל ופגיעה בקו- העלול לגרום לתקלה באספקת החשמל ולהפסקות חשמל נרחבות . במקביל, מפוענחות באמצעות המצלמה ומסך נוסף גם בעיות נוספות שעל הקווים, כמו לכלוך ואבק על המבודדים, העלולים לגרום אף הם להפרעות ולתקלות באספקת החשמל.

בזכות הגילוי המוקדם נמנעות תקלות והפסקות חשמל עתידיות דבר המסייע לשיפור אמינות אספקת החשמל. הבדיקות התרמוגרפיות מתבצעות בתקופות בהן קווי החשמל עמוסים – דבר המעלה את הסיכוי לזיהוי הפרעה צפויה ובעקבות כך לתיקונה ולמניעתה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.