עבודות גבס בשילוב אדריכלות

עיצוב פנים המשלב עבודות גבס יש לשלב עם תכנון אדריכלי נכון ומקצועי. חשוב לזכור כי המבנה המקורי של הבית מתבסס על תכנית אדריכלית אשר קיבלה אישורי בטיחות ותקן, כל שינוי במבנה הבית יש לבצע בצורה דומה תוך שכירת אנשי המקצוע המתאימים. עבודות גבס מקצועיות הן כאלו המתבססות על תכנית אדריכלית. בין בעלי המקצוע המובילים בענף ישנם אדריכלי פנים המשתפים פעולה עם קבלני עבודות הגבס למתן שירות מקיף ללקוח.

אלו עבודות גבס זקוקות לתכנית אדריכל?
בשעה טובה התקבלה החלטה לשפץ את הבית, כעת יש לבסס זאת על תכנית בנייה נכונה ומדויקת, חומרי גלם איכותיים ואנשי מקצוע מוכשרים. עבודת עיצוב פנים הכוללת תוספות של קירות או חלוקה מחודשת של המתחם הפנימי מתחילה בהרכבת תכנית אדריכלית הכוללת שרטוטים ומידות מדויקות. עבודות גבס מאפשרות בנייה יצירתית של עמודים, תקרות נמוכות, קשתות המשלבות גופי תאורה ועוד. בעזרת מעצב פנים מוכשר ניתן יהיה להגשים גם חלומות על עיצוב מיוחד ולא שגרתי.
עבודות גבס מתאימות לעיצוב של סלון הבית, המטבח, חדרי שינה, פינות עבודה, חדרי ילדים וגם חדרי רחצה. היתרונות של עבודות הגבס באים לידי ביטוי בנוחות העבודה, עלויות נמוכות ואפשרויות לבצע שינויים עתידיים. בנייה בגבס ניתן לפרק לאחר מספר שנים מבלי להשאיר סימנים או להיקלע להוצאות כספיות. בשנים האחרונות, חלק ניכר מעבודות השיפוצים ועיצוב הפנים מתבצעות תוך שימוש בלוחות גבס. על אף הקלות בה ניתן לבצע עבודות גבס ישנה חשיבות רבה לתכנון האדריכלי. עבודות בנייה בטיחותיות מתבססות על תכנית אדריכלית מקצועית, כאשר מדובר בתקנות בטיחות אין מקום לפשרות.
היכן ניתן למצוא רעיונות לעיצוב הבית?
את עיצוב הבית לא נהוג להחליף בכל שנה וגם לא בכל שנתיים. יש המעצבים את ביתם מחדש רק בשלב של מעבר דירה או כאשר ישנו צורך בשינוי חלוקת החלל הפנימי. רעיונות לעיצוב הבית ניתן למצוא באולמות תצוגה של רהיטים, תערוכות עיצוב, בתים של חברים וגם באתרי אינטרנט או תכניות טלוויזיה העוסקות בשיפוצים ועיצוב פנים.
השלב הראשון מתחיל בתיאור הרעיון הכללי למעצבי הפנים, תוך ניסיון להעלות את הרעיונות על לוח השרטוט. המעצב מקבל רושם כללי אודות הצרכים של בני הבית והרעיונות, לקראת הפגישה הבאה כבר תוצג תכנית מפורטת הכוללת מידות מדויקות, קבלנים נלווים, תכנית עבודה ושרטוט אדריכלי. ישנם מקרים בהם ניתן יהיה להציג את התוצאה הסופית תוך שימוש בהדמיה ממוחשבת המאפשרת קבלת החלטות נכונות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.