עבודות שירות בלבד לשוטר האלים מעמונה(וידאו)

אור ירוק לאלימות המשטרתית: עבודות שירות וקנס כספי בלבד נגזרו על שוטר שתועד מכה באכזריות מפגינים בעמונה. צפו באירוע

חרפה: עבוות שירות וקנס כספי בלבד, זהו העונש שגזר בית המשפט על פקד מרכי מהגר, שתועד כשהוא מכה באכזריות וללא כל הצדקה מפגינים שהתנגדו באופן פאסיבי לפינוי. צפו באירוע הקשה

יצויין כי עוג קודם מתן גזר הדין תמהו משפטנים על הסחבת בה נקטו המשטרה והפרקליטות, סחבת שגרמה לתיק להיגרר במשך עשור כשבמקביל השוטר האלים זוכה לקיום במשטרה.

כאמור, השופט גזר על מהגר שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות. בנוסף נגזרו עליו להעניק פיצוי בסך 10,000 שקלים לכל אחד משלושת המתלוננים.

בגזר הדין כתב שופט בית משפט השלום בירושלים, דב פולוק: "קשה לקבל את כנות החרטה של הנאשם שקיבל ביטוי בפעם הראשונה אחרי כה הרבה שנים, רק בתסקיר המשלים שנערך ימים ספורים לפני הטיעונים לעונש. לקולא, יצוין שלמעט האירועים נשוא כתב האישום מלפני כמעט עשור, הנאשם הוא אדם נורמטיבי, ללא הרשעות קודמות. הוא שירת בצה"ל ומשרת במשטרת ישראל מזה שנים וזכה וזוכה להערכה על תפקודו ומסירותו לתפקיד. בית המשפט גם שקל לקולא, שהנאשם ביצע את העבירות אחרי שהיה בפעילות כל הלילה ללא שינה, שספג גידופים ממפגינים אחרים מחוץ לסלון בית 7 ואף נפצע בידו.

אילולא הטיעונים לעונש של המאשימה, בית המשפט היה נוטה להטלת עונש חמור יותר על הנאשם בשל חומרת העבירות והצורך להרתיע את הרבים. אך כאמור המדינה מבקשת להסתפק בעבודות שירות."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.