עגבניות על הכבישים ושרים כדחלילים(וידאו)

מאות חקלאים יצאו הבוקר בליווי טרקטורים ומשאיות בשיירה איטית -המפגינים עמדו בצמתים עם סחורה חקלאית והסבירו על מצב החקלאות לעוברים ושבים, השליכו ירקות על הכביש ואף העמידו "דחלילים" עם תמונותיהם של שר האוצר כחלון ושר החקלאות אריאל. { מחאת החקלאים}

במחאה כנגד  מדיניות הממשלה, מאות חקלאים הפגינו בחמישה צמתים ברחבי הארץ וחסמו כבישים, תחת הכותרת "שמים את החקלאות על סדר היום הלאומי".

לדברי החקלאים,המחאה באה בעקבות ההחלטה החד צדדית של הממשלה על ייבוא חופשי, מחירי המים הגבוהים לחקלאים ופערי התיווך. "התאחדות חקלאי ישראל דורשת מהממשלה לטפל במידי וללא כל דיחוי בכלל הנושאים החקלאים הבוערים אחת ולתמיד", מסרו מארגני המחאה. "מדובר ביריית הפתיחה".

מאות החקלאים יצאו הבוקר בליווי טרקטורים ומשאיות בשיירה איטית -המפגינים עמדו בצמתים עם סחורה חקלאית והסבירו על מצב החקלאות לעוברים ושבים, השליכו ירקות על הכביש ואף העמידו "דחלילים" עם תמונותיהם של שר האוצר כחלון ושר החקלאות אריאל.

 

"אנחנו מפגינים כי מדינת שישראל עשתה תקציב וזרקה את הצפון לפח וגם את החקלאות לפח", הסביר זמיר, חקלאי גידולי שדה מהגליל העליון. "מחירי המים, נהלי העובדים הזרים והכי גרוע – הייבוא הפרוע. עושים כסף על הגב שלנו, אנחנו לא יכולים למכור במחירים הנוכחיים ואנחנו נסגרים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.