הזוועה במינכן: "העיר נראתה כבמלחמה" (וידאו)

ישראלים שנקלעו לאירוע הטבח במינכן שבגרמניה משחזרים את רגעי האימה: "העיר נראתה כמו במלחמה". משדר סיקור מיוחד. {סיקור מיוחד}

למקום הטבח במינכן, שם נרצחו אתמול (שישי) תשעה בני אדם ונפצעו עשרות, נקלעו גם עדי ראייה ישראלים. הם סיפרו בין השאר איך נראית בירת בוואריה, אחת הערים התוססות בעולם, כשהיא בעוצר מלא.

צפו בכתבה

היורה  פרץ לפני הירי לחשבון פייסבוק של צעירה מקומית ופרסם שם הודעה הקוראת לילדים להגיע לסניף מקדונלדס "בשעה 16:00" כדי לקבל ארוחה בחינם.

ישראלים שנקלעו לאירוע הירי במינכן משחזרים: "העיר נראתה כמו במלחמה". לכתבה של דור גליק >>http://bit.ly/2aCX1IW

‎Posted by ‎חדשות 10‎ on‎ שבת 23 יולי 2016

גורמי אכיפת החוק בגרמניה הודיעו באופן  כי הרוצח ממרכז הקניות במינכן לא פעל בהשראת דאע"ש', אולם בגרמניה מנסים עדיין להבין מה גרם לנער בן 18 ממוצא אירני לצאת עם נשק חצי-אוטומטי ומאות קליעים ולטבוח בנערים בסניף מקדונלדס.

תיעוד רגעי הירי

ראשי גופי הביטחון בבוואריה הבהירו כי לא נמצאו ראיות המעידות כי הטבח במרכז הקניות במהלכו נרצחו 9 בני אדם, בוצע ממניע דתי או לאומני. עוד עולה כי הרוצח בן ה-18 היה בטיפול פסיכיאטרי ובחדרו נמצאו ספרים בנושאי טבח המוני

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות,  נשמע היורה מתווכח עם עד ראייה, עשוי לשפוך מעט אור על המניעים.

"בגללכם התעללו בי ונהגו בי בבריונות במשך שבע שנים!", נשמע היורה צועק לעברו של הצלם, שהבחין בעלי דויד סונבולי על גג מרכז הקניות. "ועכשיו אני חייב לקנות נשק כדי לירות בך", הוסיף. במהלך כל הסרטון נשמע עד הראייה כשהוא מקלל את סונובלי נמרצות, לאחר שנקלע עמו לקרב צעקות משני גגות סמוכים.

"יש לו אקדח! הוא טען אותו, תקראו מהר למשטרה", קרא עד הראייה לאנשים בסביבתו. "אתה חלאה", הטיח עד הראייה ביורה, שבתגובה אמר: "אני גרמני, נולדתי פה, גדלתי באזור הרץ 4 (אזור שבו מקבלים דמי אבטלה בגרמניה)". בשלב מסוים נקטעים חילופי הצעקות בין השניים כשהירי מתחדש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.