עדות החייל: "עלו לי סרטים של חמאס"(וידאו)

עדות הלוחם העצור בחשד להריגת מחבל מנוטרל. החייל טען בחקירתו כי "התחילו לעלות לי סרטים של חוליית חמאס שאמרו לנו שמתכוונת לעשות פיגוע". {שלב אחר שלב}

עדות הלוחם העצור בחשד להריגת מחבל מנוטרל. החייל טען בחקירתו כי "התחילו לעלות לי סרטים של חוליית חמאס שאמרו לנו שמתכוונת לעשות פיגוע". על חוסר הגיבוי מהצמרת הביטחונית: "עשיתי את העבודה שלי בדרך שהם התוו". האם היה עושה זאת שוב? "הפכו אותי לקורבן, אם הייתי יודע לא הייתי מתגייס"

(באדיבות רשת)

למרות שהגיע לזירה מספר דקות לאחר שהאירוע הסתיים, החייל טען בחקירתו כי חשש שהמחבל ממולכד: "באותה שנייה מישהו, אני חושב שאחד האזרחים, צועק 'תיזהרו, יש עליו אולי מטען', כאילו חגורת נפץ. וראיתי אותו עם מעיל שחור גדול, אני חושב סגור. התחילו לעלות לי סרטים של חוליית חמאס שאמרו לנו שמתכוונת לעשות פיגוע איכות, יכול להיות התאבדות. המעיל שלו היה פרוותי וגדול, ביום שמש חם ממש, 30 מעלות… כל הסרטים האלה גרמו לי לקבל החלטה לא פשוטה ממש בשבריר של שנייה, אני דורך את הנשק, אומר לאנשים שיזוזו ויורה לו כדור אחד בראש".

"הייתי די נסער, יכול להיות בגלל זה ושהידיים שלי היו מלאות בדם של אופיר (חברו החייל שנפצע בפיגוע, ג.פ.) ובכל מקרה אני לא רגיל ככה להגיע לזירה ולראות מחבל ככה מת, לא רגיל לראות אנשים מתים, מחבלים", הוסיף. בהמשך החקירה שב וטען החייל כי פעל על מנת למנוע אסון – ויצא כנגד הביקורת שמתחו מנהיגי הצבא והמערכת הפוליטית על תפקודו: "במידה והייתה לו באמת חגורת נפץ והוא היה מתפוצץ, מה היה קורה? כמה הרוגים היו? היו שואלים למה אף אחד לא חשב לוודא את הניטרול. וזה מה שעשיתי, וידאתי את הניטרול".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.